Dlaczego warto się uczyć języka angielskiego?

27-02-2019, 14:29

Znajomość języka angielskiego jest jedną z kompetencji kluczowych, którymi powinien odznaczać się każdy pracownik aspirujący nie tylko na poważne stanowiska menadżerskie. Możliwość swobodnego porozumiewania się w międzynarodowym środowisku pracy jest warunkiem koniecznym, jeśli planujemy nasz rozwój osobisty i zawodowy. Kiedyś znajomość angielskiego traktowana była jako umiejętność dodatkowa - dziś zaliczana jest do fundamentalnych. Język angielski określany jest mianem współczesnej łaciny i umożliwia porozumiewanie się ludzi z różnych kręgów kulturowych i językowych ponad wszelkimi podziałami. Swobodne wysławianie się po angielsku, możliwość wypowiedzenia się na piśmie, przeprowadzenia rozmowy telefonicznej czy wzięcia udziału w video konferencji to kompetencje, bez których trudno wyobrazić sobie efektywną pracę w biznesie.

Rozwój osobisty

Rozwój kompetencji językowych uznać należy za niezwykle cenny wkład w szeroko pojmowany rozwój osobisty. Wraz z uzyskiwaniem kolejnych certyfikatów stajemy się coraz bogatsi w wiedzę na temat kultury krajów, w których angielski jest językiem urzędowym. Przyswajamy sobie nie tylko słówka i struktury gramatyczne, ale także poznajemy sposób myślenia i mentalność ludzi, którzy na co dzień posługują się angielszczyzną. Nasz rozwój osobisty przekłada się bezpośrednio na rozwój firmy, której jesteśmy częścią.

Coraz lepiej odnajdujemy się w jej strukturach i nie mamy obaw, że współpraca w środowisku międzynarodowym obnaży nasz bark kompetencji. Pracownik, który zadaj sobie trud samodoskonalenia zawsze jest ważnym elementem zespołu: wskazuje innym jaką drogą podążać, motywuje ich do podejmowania kolejnych wyzwań i jest żywym dowodem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza jeśli stajemy przed koniecznością podszkolenia języka branżowego oraz terminologii biznesowej. 

Rozwój firmy

Rozwój firmy uzależniony jest od rozwoju osobistego poszczególnych pracowników. To właśnie oni sprawiają, że małe firmy wypływają na szerokie wody, rozwijają się, zaczynają rywalizować z konkurencją i osiągają zadowalające wyniki finansowe. W biznesie nie ma miejsca na półśrodki. Jeśli chce się zaistnieć w międzynarodowym środowisku, pracownic wszystkich szczebli muszą swobodnie porozumiewać się po angielsku. Nic też dziwnego, że angielski dla firm (zobacz więcej: https://www.bs-ict.pl/oferta/angielski-dla-firm) cieszy się nieustająco wielkim powodzeniem. 

>Kiedy szkolenia połączone są z opisem kompetencji językowych CEFR, kwalifikacje każdego kursanta opisywane są w sposób obiektywny i rzetelny, a co najważniejsze - akceptowany i rozumiany nie tylko na terenie naszego kraju, ale również całej Europy. Inwestycja w kursy językowe to inwestycja w przyszłość, jaka by ona nie była. Znajomość angielskiego wśród wszystkich pracowników okazuj się kartą przetargową, kiedy firma zmienia właściciela albo wchodzi we współpracę z nowymi kontrahentami. 

Angielski w rozmowach biznesowych i prywatnych

Angielski biznesowy i angielski potoczny to dwa różne języki. Jeśli chcemy równie swobodnie czuć się podczas biznesowych negocjacji i w rozmowach kuluarowych, stajemy przed koniecznością wydoskonalenia obu sposobów wypowiadania się. Tylko szkolenia dedykowane pozwolą nam osiągnąć biegłość w obu nurtach angielszczyzny. 

Angielski biznesowy to język nie dopuszczający jakichkolwiek pomyłek: każde słowo może pociągać za sobą konsekwencje prawne oraz kosztować firmę pieniądze. Perfekcyjna znajomość języka biznesowego jest więc kluczem do sukcesu firmy, która planuje ekspansję na rynki zagraniczne. Ale też warto pamiętać, że wiele umów biznesowych zostaje zawarte tylko dlatego, że podczas szkoleń czy konferencji nawiązujemy prywatne kontakty. Umiejętność swobodnego konwersowania na codzienne tematy pomaga w budowaniu relacji z ludźmi, którzy w przyszłości mogą okazać się naszymi współpracownikami. 

Język angielski w pracy jest dla wielu z nas ważniejszy niż język ojczysty. Aby wypowiadać się w nim ze swobodą porównywalną do swobody native spikerów, warto wybrać dobry kurs, podczas którego nasz angielski biznesowy i ten używany w rozmowach prywatnych zostaną podniesione do poziomu odpowiadającego międzynarodowym normom.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: