Dlaczego warto kupić używany kontener?

27-01-2020, 11:16

Jednym z rozwiązań, które oferuje znana firma Eco Containers są używane kontenery, za którymi przemawiają głównie względy ekonomiczne. Odpowiednia renowacja zapewnia nadal bardzo wysoką jakość i wytrzymałość, pokrycie profesjonalnymi lakierami chroni przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami.

kontener

Eco Containers dokonuje wszelkich niezbędnych napraw, zanim wprowadzi kontener używany do oferty, zachowane są również wszelkie zasady bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie Klienta, firma ma możliwość przemalowania używanego kontenera na wybrany kolor – jest to dowód na indywidualne podejście do każdego klienta.

Używany kontener – na co zwrócić uwagę?

Transport kontenerowy w Polsce i za granicą jest bardzo popularny, niektóre firmy nie wyobrażają sobie jego braku - jest to bardzo wygodny sposób. Używane kontenery mogą nie tylko służyć do transportu towarów, ale również jako pomieszczenia biurowe lub socjalne, przydatne zwłaszcza na placach budowy. Decydując się na zakup używanego kontenera, najważniejsze jest sprawdzenie jego szczelności i ogólnego stanu poszycia, dotyczy to zwłaszcza bardzo zużytych jednostek. Ważny jest również stan uszczelek w drzwiach, te zniszczone nie będą nadawały się do użytku, zamykanie drzwi będzie niemożliwe. Ponadto warto sprawdzić łatwość otwierania drzwi, czasami na skutek zapieczenia potrzebne jest do tego bardzo dużo siły, przy częstym korzystaniu z kontenera jest to dosyć uciążliwe. Nieco kłopotliwe bywa także pozbycie się różnych nieprzyjemnych zapachów z wnętrza kontenera, jednak najczęściej wystarczy długotrwałe wietrzenie.

kontener chłodniczy

Kontener nowy, czy używany?

Nowe kontenery są znacznie droższe, dlatego jeżeli dopiero rozpoczyna się działalność, warto w ramach oszczędności skorzystać z zakupu używanego, poddanego wcześniej renowacji. Pośpiech przy dokonywaniu wyboru jest niewskazany, konieczne jest przeanalizowanie opinii na temat poszczególnych firm zajmujących się ich sprzedażą. Kontenery używane, tak samo jak nowe, muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz zapewniać bezpieczeństwo znajdujących się w nim towarów. W zależności od potrzeb, można zakupić używany kontener o różnych pojemnościach, obecnie największy może pomieścić nawet 33 euro palety. Współczesne technologie umożliwiają jednak niektórym firmom przerobić kontener w taki sposób, że będzie on odpowiadał całkowicie wymaganiom Klienta. Koszt może być nieco wyższy, jednak z pewnością nie przekroczy cen zupełnie nowych kontenerów. Renowację używanego kontenera można powierzyć firmie, u której dokonało się zakupy lub zlecić to zadanie zewnętrznemu Wykonawcy. W pierwszym przypadku jest szansa na zniżkę w ramach podwójnego zakupu, dlatego może to być znacznie bardziej opłacalne dla kupującego. Zalety używanych kontenerów często są niedoceniane, chociaż przemawiają za nimi względy ekonomiczne, czasami powstają wątpliwości. Warto rozważyć taką opcję, gdyż nie ustępują jakością wykonania nowym kontenerom, a renowacja daje im przysłowiowe nowe życie i możliwości ponownego wykorzystania w każdej branży.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag kontenery używane
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: