Dlaczego warto inwestować w dobre krzesła biurowe? Doradza firma z Katowic

05-12-2019, 10:05

Współcześnie coraz więcej osób pracuje przy komputerze. Choć pozornie praca siedząca wydaje się mało obciążająca dla organizmu, należy pamiętać, że ludzkie ciało przystosowane jest do częstego ruchu. Kiedy siedzimy przez osiem, a nawet więcej godzin – cierpi na tym nasz kręgosłup. Możemy zminimalizować negatywne skutki siedzącej pracy poprzez wybór odpowiedniego krzesła biurowego.

krzesła biurowe

Dobre krzesła biurowe kluczem do zadowolenia pracownika - firma z Katowic poleca

"Profesjonalne krzesła biurowe są inwestycją w komfort pracy, a także zdrowie zarówno nasze, jak i naszych pracowników"(1). Jednocześnie wybór odpowiednich krzeseł/foteli jest prawdziwym wyzwaniem. Muszą być one bowiem dostosowane do parametrów więcej niż jednej osoby. Krzesło, w którym nam siedzi się wygodnie nie musi być odpowiednie dla naszego pracownika.

Dobre krzesło biurowe musi posiadać możliwość regulacji. Ważna jest regulacja wysokości, czy kąta nachylenia, a także zapisania ustawień. Dzięki tej funkcji nie będziemy musieli za każdym razem dostosowywać krzesła do naszych potrzeb. Krzesło przeznaczone do wielogodzinnej pracy powinno umożliwić naszemu kręgosłupowi przyjęcie pozycji litery S, a jednocześnie zapewnić mu stabilne podparcie.

Należy zaznaczyć, że w przypadku osób, które już cierpią na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa najlepszym wyborem będą specjalne krzesła medyczne.

Jakie cechy powinno mieć krzesło biurowe?

Krzesło, przy którym będziemy pracować wiele godzin powinno być obrotowe (umożliwi nam swobodne przemieszczanie się i zmianę pozycji). Jednocześnie ważne jest, żeby posiadało blokadę kółek. W przeciwnym razie będziemy mieć problemy z zachowaniem stabilnej pozycji, co może przeszkadzać nam w pracy, a w dłuższej perspektywie czasu skutkować dolegliwościami kręgosłupa.

Siedzisko naszego krzesła musi być dość głębokie. Dobrze gdy możemy na nim oprzeć przynajmniej trzy czwarte ud. Przy zakupie krzesła musimy mieć na względzie, że będą z niego korzystać osoby bardzo wysokie. Idealnie byłoby, gdyby siedzisko naszego fotela było regulowane.

Fotel lub krzesło przeznaczone do długotrwałej pracy muszą umożliwić nam podparcie pleców. Niezmiernie ważne jest, żeby oparcie sięgało powyżej łopatek.

Pamiętajmy również o tym, że siedzisko krzesła biurowego koniecznie musi być szerokie. Liczymy się bowiem z tym, że będą przy nim pracowały osoby otyłe.

Choć masywne skórzane krzesła wydają się bardzo wygodne, pamiętajmy, że mają nam służyć również podczas upalnych letnich dni. W takiej sytuacji lepszym wyborem wydają się krzesła wykonane z materiałów umożliwiających swobodny przepływ powietrza (dzięki nim będziemy się mniej pocić).

Przed dokonaniem zakupów powinniśmy mieć pewność, że krzesło wykonane jest z najwyższej jakości materiałów. Tylko wówczas możemy przypuszczać, że jest ono odpowiednio trwałe. Dobrze jest zwracać uwagę na gwarancję od producenta – im jest ona dłuższa tym lepiej.

Cena krzesła i design

W przypadku krzesła biurowego nie bez znaczenia są walory estetyczne. Dobre krzesło nie tyle musi prezentować się elegancko, co pasować do wystroju biura. Jeżeli kupujemy więcej krzeseł biurowych, zadbajmy o to, żeby było one identyczne lub przynajmniej podobne.

Jeżeli chodzi o cenę – nie jest prawdą, że powinniśmy wybierać tylko najdroższe krzesła biurowe. Jednocześnie pamiętajmy, że bardzo niska cena może oznaczać, że krzesło zostało wykonane ze słabej jakości materiałów. Przy bardzo intensywnej eksploatacji oznacza to, że szybko ulegnie ono zniszczeniu, a my będziemy zmuszeni ponieść koszty związane z jego wymianą.

W przypadku, kiedy mamy wątpliwości, czy dane krzesło sprosta naszym oczekiwaniom, sprawdźmy czy posiada ono jakieś atesty. Profesjonalne fotele biurowe posiadają Certyfikat Medyczny, pozytywną ocenę Instytutu Pracy, czy Certyfikat Unii Europejskiej.

Osoby, które mają problemy z wyborem krzeseł biurowych, mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców. Z tego względu po zakup krzesła lepiej jest się wybrać do sklepu stacjonarnego niż kupować je przez internet (nie mamy wówczas możliwości przetestowania go).


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag krzesło biurowe
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: