Dlaczego niektóre leki trudno znaleźć?

19-07-2018, 09:49

Blisko połowa Polaków ma problem z szybkim znalezieniem niezbędnych leków. W przypadku niektórych medykamentów problem z dostępnością jest ogólnopolski i często jest ogromnym utrudnieniem w prowadzeniu właściwego leczenia. Dlaczego w Polsce brakuje leków i jak można poradzić sobie ze sprawdzaniem ich dostępności?

mat partnera

Przyczyny braku leków w aptekach

Najczęściej przyczyną braku leku w aptece nie jest zła wola ani niezaradność aptekarza, ale przede wszystkim brak dostępności produktu u samego producenta. Medykamentu nie można więc znaleźć w żadnej hurtowni farmaceutycznej. Taki stan rzeczy wiąże się bardzo często z trudnościami z zakupem surowców, a czasami ze skomplikowanym procesem produkcji. W niektórych przypadkach możemy mieć również do czynienia z awarią zakładzie producenta.

Należy tu również wspomnieć o wywozie leków zagranicę. Dzieje się tak na przykład z lekami przeciwzakrzepowymi, które w Polsce są znacznie tańsze niż w zachodnich krajach. Z tym procederem stara się jednak walczyć polski ustawodawca.

Jak wielkim problemem w Polsce są leki trudno dostępne?

W Polsce szczególny problem dotyczy leków przeciwzakrzepowych (np. Fraxiparine), jednak wiele innych rodzajów medykamentów jest dostępnych tylko w niewielkim procencie aptek. Dotyczy to również niektórych szczepionek (Infanrix hexa), leków na zapalenie oskrzeli (np. Atrovent) czy produktów stosowanych przy leczeniu bakteryjnego zapalenia spojówek (np. Atecortin). Na listach leków trudno dostępnych często możemy zauważyć ponadto insuliny dla cukrzyków czy mleko modyfikowane. Problem jest więc poważny i dotyczy nie tylko osób, które chorują przewlekle. Jak więc poradzić sobie z tą niedogodnością? Jednym z lepszym rozwiązań jest oczywiści skorzystanie z nowoczesnej technologii, czyli wyszukiwarek dostępności leków. Dobrym przykładem jest tu strona KtoMaLek.pl. Jak z niej korzystać i w czym jeszcze może okazać się pomocna?

Szukanie leków trudno dostępnych?

Na szczęście w tym przypadku z pomocą przychodzi nam internet. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki KtoMaLek.pl, by szybko sprawdzić, która apteka w okolicy posiada nasz lek. W ciągu paru chwil jest w stanie zarezerwować poszukiwany przez nas medykament i zarezerwować go on-line w aptece stacjonarnej. Po potwierdzeniu dostępności leku przez farmaceutę produkt zostanie dla nas odłożony i będziemy mogli go odebrać w aptece w przeciągu dwóch dni. Opłaty za leki dokonujemy osobiście w aptece przy ich odbiorze.

Jest to więc bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego zawsze warto korzystać, by oszczędzić swój czas. Na stronie znajdziemy ponadto wyszukiwarkę interakcji leków, dzięki której dowiemy się, czy przyjmowane przez nas medykamenty przyjmowane jednocześnie nie będą szkodzić naszemu zdrowiu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Kamsoft
To warto przeczytać

fot. Symetriafot. Ericsson
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: