Dlaczego książka to dobry pomysł na prezent?

23-07-2018, 14:52

Szukasz prezentu dla bliskiej osoby, ale nie masz pomysłu co kupić? Chciałbyś podarować coś  wyjątkowego i wartościowego? A może chcesz jej pomóc rozwinąć jedną z pasji? Odpowiedzią na każde z pytań jest: książka! Dowiedz się, jak wybrać dobrą lekturę do czytania oraz gdzie warto ją kupić.

mat partnera

Czytanie znów stało się modne – i dobrze, bo książki pozwalają nam się rozwijać. W jaki sposób? Poprzez pobudzanie wyobraźni, dzięki której w jednej chwili możemy się przenieść do zupełnie innego, magicznego świata. Kształtują światopogląd, wzbogacają język, pozwalają nabyć nam zdolności swobodnego wysławiania się na różne tematy, a także spojrzeć na codzienne rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Książki mogą nas także uczyć np. przyszłego zawodu, języka obcego czy zachęcić do rozwijania nowych pasji czy zainteresowań. Chyba już nie trzeba nikogo przekonywać, że książka to dobry i wartościowy pomysł na prezent. Jak wybrać tę właściwą?

Jaką książkę kupić?

Jeżeli bliska nam osoba lubi czytać i czyta dużo, to problem wyboru książki rozwiąże się szybciej niż myślimy. Wystarczy podpatrzyć czy dana osoba bardziej gustuje w romansach, horrorach, science-fiction czy kryminałach. Zwłaszcza ten ostatni gatunek literacki cieszy się ostatnio wyjątkową popularnością, tak więc najnowsza książka Katarzyny Bondy czy Remigiusza Mroza może okazać się dobrym wyborem. Całkiem możliwe, że nasz znajomy wspominał nam o lekturach, które w ostatnim czasie przeczytał lub chce przeczytać. Jeżeli nic nie przychodzi nam do głowy, warto odwiedzić znajomego i zerknąć na jego czytelniczą półkę.

Jeżeli dana osoba nie jest wielkim miłośnikiem książek, warto podejść ją sposobem i zakupić taką pozycję, która będzie rozwijała jej zainteresowania. Uwielbia podróżować? Kup jedną z intrygujących pozycji Martyny Wojciechowskiej albo Wojciecha Cejrowskiego. Lubi uczyć się języka hiszpańskiego? Wówczas poradnik Beaty Pawlikowskiej może być strzałem w dziesiątkę.

Gdzie najlepiej kupować?

Choć dobrze jest przekartkować i ocenić książkę na żywo, bardziej opłacalne może okazać się nabycie jej przez internet. Księgarnia wysyłkowa pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić czas, ale na spokojnie zweryfikować czy dana pozycja jest na pewno tą, którą chcemy zakupić. Dodatkowo, w zaciszu własnego domu możemy sprawdzić jej recenzje oraz to, jak została oceniona przez innych czytelników.

Czy książki muszą być drogie?

Wiele stacjonarnych i dobrze znanych księgarni posiada swoje strony internetowe, na których z łatwością możemy nabyć wypatrzoną przez nas pozycję. Warto szukać na nich promocji i wyprzedaży, dzięki którym nabędziemy książkę ze sporym rabatem. Dobrze jest również posiadać kartę stałego klienta, która pozwala zbierać punkty i tym samym kupować taniej. Ciekawym pomysłem może się okazać również zakup książki w postaci e-booka lub audiobooka. Wersje elektroniczne są tańsze niż w te wydaniu papierowym, a oprócz tego nie wiążą się z ponoszeniem kosztów wysyłki. To szczególnie cenna informacja dla osób, które nie chcą wydawać zbyt wiele pieniędzy, a chciałyby nabyć jak najwięcej ciekawych książek.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: