Dlaczego hala namiotowa?

09-03-2017, 23:18

Pomieszczenia w tradycyjnym budynku czy może raczej hala namiotowa? Przed takim dylematem stają organizatorzy targów i wystaw, kupcy oraz osoby prywatne, które chciałyby zorganizować duże przyjęcie. I wielu z nich wybiera hale namiotowe.

namiot

Hale namiotowe są coraz częstszym elementem krajobrazu. Jesienią i wiosną warsztaty samochodowe otwierają w nich punkty wymiany opon. Sklepy wykorzystują je jako magazyny i miejsce na ekspozycję towaru. Wynajmują je również organizatorzy targów i wystaw, których w naszym kraju odbywa się coraz więcej. W 2015 roku Izba Przemysłu Targowego odnotowała ponad 200 takich imprez, sporo właśnie w halach namiotowych (źródło: http://polfair.pl/publikacje/raporty-statystyczne).

Tania i prosta w montażu

Dlaczego organizatorzy wielu wydarzeń decydują się na wynajęcie hali namiotowej, zamiast skorzystać z powierzchni w budynku stacjonarnym? Przede wszystkim dlatego, że to tańsza oferta, a sam montaż jest szybki i łatwy. Mniejsze konstrukcje można rozłożyć samemu, do większych firma wynajmująca zapewnia ekipę specjalistów. Przenośna konstrukcja bez problemu zostanie ustawiona na niemal każdym podłożu – od miękkiej ziemi po beton. Do każdego z nich stosuje się inny system mocowania (zob. http://tent.com.pl/oferta/hale-namiotowe/).

Do stosowania w każdej branży

Sposoby wykorzystania hale namiotowych są niezliczone, a liczba zastosowań stale rośnie. Mogą służyć jako powierzchnia magazynowa, konferencyjna, a nawet produkcyjna. Przenośne konstrukcje doskonale sprawdzają się również do imprez plenerowych: wesel, spektakli, przedstawień teatralnych i projekcji kinowych. Można też prowadzić w nich zajęcia sportowe. – Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o zastosowanie – mówi Rafał Fuhrmann z firmy T&C zajmującej się wynajmem hal namiotowych. – Halę można wynająć na jednorazową imprezę lub na dłuższy czas, jeśli planuje się imprezę cykliczną lub prowadzenie działalności sezonowej, na przykład kina letniego w miejscowości wypoczynkowej

Stabilna i bezpieczna

Współczesne hale namiotowe są równie funkcjonalne, jak budynki stacjonarne. Stosowane materiały zapewniają pełną ochronę przez wiatrem, deszczem i śniegiem. Przestrzeń wewnątrz hali można zaaranżować w dowolny sposób. Wraz z halą zamawia się również drzwi, ścianki działowe, bramki czy wykładzinę podłogową. Hale mogą być ogrzewane lub wprost przeciwnie – mieć system nawiewu zimnego powietrza, jeśli planujemy wewnątrz urządzić lodowisko lub magazyn dla towarów spożywczych. Materiały użyte do budowy i montażu muszą posiadać atesty i certyfikaty, więc hala jest bezpieczna dla użytkowników (źródło: http://sezonmax.pl/n-a-inf-16.html).

Wystarczy kawałek terenu i już po kilku, a najdalej kilkunastu godzinach staje hala, którą można wykorzystać na wiele sposobów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag wynajem hal namiotowychtag T&Ctag hala namiotowa
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.