DialNet Masters: zapisy trwają, zwycięzcy polecą do USA

04-01-2011, 13:07

Zapisy do V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters trwają do końca stycznia. Zwycięzcy zyskają nie tylko tytuł Mistrza Internetu 2011, ale także pojadą na wycieczkę do USA i zwiedzą m.in.Cape Canaveral na Florydzie, gdzie znajduje się centrum lotów kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego.

Dotychczasowe edycje DialNet Masters dowodzą, że przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem. Olimpiada ma charakter kilkuetapowych rozgrywek drużynowych w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zespoły składają się z czterech uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) i nauczyciela-opiekuna.

Pedagodzy są pełnoprawnymi uczestnikami olimpiady – wygrywają nagrody i otrzymują dyplomy, ale nie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań. Na każdym z etapów turnieju uczestnicy DialNet Masters powinni logicznie myśleć, orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem.

Zapisy do tegorocznej edycji olimpiady trwają do 31 stycznia 2011 r. na stronie dialnetmasters.pl. Do DialNet Masters można zgłosić od trzech do pięciu drużyn z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości. Rejestracji drużyn towarzyszą zapisy kibiców. Zespół, który zgromadzi najwięcej fanów, otrzyma specjalne wyróżnienie podczas Wielkiego Finału, a wśród jego kibiców zostaną rozlosowane cenne nagrody. Każda drużyna, która przystępuje do olimpiady, akceptuje Etyczny Kodeks Mastersa.

Zwycięzcy olimpiady zdobędą netbooki, iPody, gadżety, dyplomy i zaświadczenia. Nagrodą główną dla zwycięzców I miejsca jest wycieczka do Stanów Zjednoczonych, a w jej programie m.in. zwiedzanie Nowego Jorku i Cape Canaveral na Florydzie. Cel wycieczki nie jest przypadkowy. W tym roku motywem olimpiady ma być kosmos.

Merytorycznie tegoroczną olimpiadę wspierają Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Program Cisco Networking Academy oraz Intel. Po raz trzeci honorowym patronatem DialNet Masters objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest Telefonia Dialog S.A.

Więcej o olimpiadzie i regulamin DialNet Masters znajduje się na stronie dialnetmasters.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031