Diagnostyka zintegrowała systemy w Stacjach Dializ

22-07-2010, 17:28

Ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka zakończyła z sukcesem kolejne połączenia z systemami sieci Stacji Dializ Eurodial zlokalizowanymi w Pile i Częstochowie. Integrację zrealizowano w oparciu o protokół HL7PL.

- Na bieżąco śledzimy rozwój dynamicznego i stale nasilającego się procesu wdrażania systemów informatycznych w całym sektorze usług medycznych – mówi Piotr Sitkowski, Dyrektor Pionu IT Diagnostyki. – Z procesem tym wiążą się różnorakie problemy; jednym z przykładów może być fakt, że podmioty medyczne korzystają z różnych typów oprogramowania funkcjonujących według niejednolitych standardów – dodaje.

>> Czytaj też: Portale zarobią na medycynie?

Sonda
Czy usługi IT usprawnią działanie stacji dializ?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

W praktyce może to powodować brak kompatybilności między odmiennymi od siebie systemami. Dlatego dostawcy usług medycznych muszą być coraz lepiej przygotowani do zapewnienia sprawnej integracji, pełnej zgodności i efektywnej transmisji danych w tak różnorodnym środowisku.

Diagnostyka obsługuje większość działających w Polsce sieci Stacji Dializ, świadcząc usługi laboratoryjne m.in. dla Fresenius Nephrocare, HP-Dializa, Diaverum, Centrum Dializa, Nefromedica czy B.Braun Avitum Polska. W ramach współpracy firma stale wzbogaca funkcje swojego systemu informatycznego, szczególnie w obszarze sprawnej integracji z innymi systemami medycznymi.

>> Czytaj też: Możesz zostać dawcą szpiku przez internet

Obecnie Diagnostyka finalizuje kolejne połączenia informatyczne z placówkami Eurodial działającymi w Toruniu i Kołobrzegu. Po zakończeniu procesu integracji, liczba włączonych do systemu Diagnostyki placówek sieci Eurodial wzrośnie do 16.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031