Dezynfekcja obiektów przemysłowych, magazynowych, biurowych

08-05-2020, 06:31

Koronawirus SARS-CoV-2 oraz wywoływana przez niego choroba COVID-19 już kilka tygodni temu stała się problemem również naszego kraju. Jakie działania mogą podjąć właściciele powierzchni przemysłowych, magazynowych czy biurowych w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia?

Masowo wykupywane z aptek maseczki oraz żele dezynfekujące to tylko niektóre z osobistych środków ochrony przed zakażeniem nowym koronawirusem. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych pracodawca może zlecić pracownikowi wykonywanie swoich obowiązków w trybie pracy zdalnej. Większość przedsiębiorców podporządkowała się temu zaleceniu, jednak istnieją branże, w których nie ma takiej możliwości.

czyszczenie specjalistyczne

Dezynfekcja sposobem ochrony pracowników

Mimo że większość osób zatrudnionych na umowę o pracę pracuje obecnie w trybie zdalnym, wiele zakładów pracy musi zachować ciągłość produkcji czy realizowania konkretnych usług. Właśnie tego typu przedsiębiorcy powinni szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników, a co za tym idzie, zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Jak tego dokonać? Zaopatrzenie w maseczki, rękawiczki oraz żele odkażające to nie wszystko! Wirus może bowiem nawet kilka dni utrzymywać się również na powierzchniach, których w obiektach przemysłowych czy magazynowych jest pod dostatkiem. W celu zredukowania niebezpieczeństwa zakażenia poprzez kontakt z nimi należy przeprowadzić skuteczną dezynfekcję z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Skuteczne i szybkie metody dezynfekcji powierzchni skażonych koronawirusem

Sprawdzonym sposobem dezynfekcji jest połączenie jej dwóch metod – fizycznej oraz chemicznej. Skuteczność tego rozwiązania zapewnia wysokiej klasy sprzęt, czyli gorącowodne myjki ciśnieniowe. Szczególnie polecane jest zastosowanie serii mobilnych myjek ciśnieniowych DiBO JMB-E do zabudowy własnej lub na przyczepie wraz z dwoma zbiornikami wodnymi o pojemności 300 litrów każdy. Inny – niezwykle skuteczny – model to DiBO JMB-M+ charakteryzujący się ogromnymi możliwościami. Myjki te wyróżnia pełna mobilność, niezależność od źródeł wody, wysokie ciśnienie oraz możliwość podgrzewania wody nawet do 120 stopni Celsjusza. Ponadto dużym ich atutem jest szybkie przezbrajanie, a zabudowa na przyczepie dodatkowo przyspiesza cały proces.

Wysokiej klasy myjki ciśnieniowe w walce z koronawirusem

dibo jmb

Renomowanym dystrybutorem sprzętu marki DiBO jest firma PROMUR, która zapewnia nie tylko profesjonalne myjki ciśnieniowe tego producenta, ale również całe potrzebne oprzyrządowanie – pianownicę, lance z dyszami oraz inne akcesoria. Ponadto oprócz opcji wynajmu oferuje także możliwość skorzystania ze świadczonych przez nich usług dezynfekcji, co daje gwarancję skuteczności przeprowadzonych działań. Jak wygląda proces dezynfekcji powierzchni skażonych koronawirusem i dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?

Profesjonalna dezynfekcja powierzchni przemysłowych, magazynowych i biurowych

SARS-CoV-2 neutralizowany jest przy pomocy gorącej wody oraz przeznaczonych do tego celu detergentów. Przy użyciu pianownicy na daną powierzchnię aplikowana jest aktywna piana na bazie tenzydów – niszczy ona otoczkę lipidową koronawirusa. Po kilku minutach, gdy detergenty rozprawią się już z wirusem, piana wraz z pozostałościami koronawirusa zostaje spłukana gorącą wodą z podchlorynem sodu przy pomocy wysokiego ciśnienia, a oczyszczona powierzchnia dodatkowo zdezynfekowana. Optymalne ciśnienie wynosi 200 barów, a wydatek wody – 15 litrów na minutę. Cały proces trwający od kilku do kilkunastu minut w zależności od wielkości powierzchni jest zgodny z wytycznymi GIS oraz zaleceniami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej usługi dezynfekcji? Jest to bowiem jedna z najskuteczniejszych, najszybszych, jak również najtańszych metod pozbycia się koronawirusa z maszyn, taśm produkcyjnych oraz innych powierzchni. Zadbaj o bezpieczeństwo w obiektach przemysłowych, magazynowych bądź biurowych już dziś!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag promurtag koronawirustag dezynfekcja
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: