DevFestW Carrots - dwa spotkania z technologiami Google

PATRONAT MEDIALNY 15-03-2013, 14:49

DevFestW Carrots to połączenie globalnej inicjatywy spotkań Google Developers Groups oraz Geek Girls Carrots. Tym razem inicjatywa GDG skierowana jest do kobiet interesujących się platformą i technologiami Google, a dzięki społeczności Geek Girls Carrots projekt zawita 18 marca do Poznania i 20 marca do Warszawy. W spotkaniach wezmą udział programistki i developerki z Google: Katarzyna Derc-Fenske, Mandy Waite oraz Ela Czajka.

Google Developers Groups to społeczność pasjonatów aplikacji i technologii Google, która dzięki inicjatywie DevFest dociera do lokalnych społeczności na całym świecie. Do tej pory zorganizowano już niemal 2 tysiące spotkań w ramach współpracy z ponad setką lokalnych organizacji - obecnie Geek Girls Carrots dołącza do tego grona. Społeczność GDG prowadzona jest przez pasjonatów technologii Google, jej misją jest zdobywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności umożliwiających zastosowanie tych technologii, narzędzi i aplikacji zarówno w przedsiębiorstwach, jak i wśród indywidualnych użytkowników.

Wyjątkową edycję spotkań DevFestW, skierowaną do programujących kobiet, Geek Girls Carrots zrealizują w marcu w Poznaniu i Warszawie. Jako prelegentki wystąpią na nich programistki i developerki z biura Googla w Zurychu, Londynie i Warszawie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 18 marca w Poznaniu o godzinie 18:45 w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2, a gościem będzie Katarzyna Derc-Fenska, pracująca od ponad trzech lat jako Technical Solutions Engineer dla Google Maps i Google Earth. 

Natomiast 20 marca w Warszawie o godz. 19:00, w NoaCowork przy ul. Noakowskiego 16/39, wystąpi Mandy Wait, obecnie pracująca jako Developer Advocate dla platformy Cloud, oraz Ela Czajka, software engineer z sześcioletnim doświadczeniem w Google, zajmująca się między innymi Google AdWords, spamem i infrastrukturą.

Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja.

O prelegentkach:

Katarzyna Derc-Fenske - pracuje w Google od ponad trzech i pół roku jako Technical Solutions Engineer dla Google Maps i Google Earth. Za dnia jest informatykiem zza biurka, ale wieczorami zmieniam sie geeka z wielkim uśmiechem, który uwielbia podróżować i poznawać nowych ludzi. Jest ciekawa świata, zafascynowana technologią i trochę leniwa. Uwielbia truskawki, geografię i HTML5. Poprzednio zajmowała się Google Search Appliance. Przed pracą w Google pracowała jako programista Javy w firmie e-point w Warszawie oraz AIS.PL w Toruniu. Studiowała na wydziale Matematyki i Informatyki w Toruniu, gdzie była też administratorem. Obecnie pracuje w siedzibie Google w Zurychu.

Mandy Waite - będąc w Kodaku, zjadła zęby na Unixie, co pozwoliło jej na przeniesienie się do Sun Microsystems, gdzie pracowała z klientami nad dostosowaniem ich produktów do platform Java SE i EE. Po sprzedaży Suna nie chciała pracować dla Oracle, więc przeniosła się do Google na stanowisko Developer Advocate. Obecnie zajmuje stanowisko Developer Advocate dla Platformy Cloud w siedzibie Google w Wielkiej Brytanii.

Ela Czajka - Software engineer. W czasie swojego sześcioletniego doświadczenia pracy w Google zajmowała się między innymi spamem, Google AdWords, billingiem. Obecnie zajmuje się zadaniami związanymi z infrastrukturą. Pracowała zarówno w siedzibie Google w Warszawie, jak i w Mountain View. Absolwentaka MIM UW.


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829