Depilacja laserowa – top wśród zabiegów estetycznych w roku 2019

16-01-2019, 07:37

Postanowiliśmy nieco bliżej scharakteryzować owiany mitami zabieg depilacji laserowej. Choć usługa ta jest sprawdzona, znana i ceniona przez kobiety od lat, wciąż krąży nad nią pewna mgiełka niepewności, zwłaszcza wśród pań, które pierwszy raz decydują się na trwałą depilację. Nowy rok to doskonała okazja na szereg postanowień – proponujemy, żeby skuteczna depilacja laserowa była jednym z nich!

mat partnera

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba przejść i kiedy je wykonać?

Jeżeli myślisz o tym, czy depilacja laserowa jest skuteczna i trwała, to musisz podejść do tematu kompleksowo. Nie warto decydować się na jeden zabieg testowy. Kompletna depilacja, czyli trwała, wymaga co najmniej 4 zabiegów. To, na jak długo depilacja laserowa wystarcza jest kwestią dosyć indywidualną i ciężko określić to jeszcze przed wizytą w salonie. Warto zdecydować sie na to w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego? Do depilowania laserowego skóra musi być odpowiednio przygotowana – pomiędzy zabiegami nie należy jej opalać i zbyt często wystawiać na słońce.

Więcej depilacji laserowej: www.akademiazdrowejskory.pl

 

Czy depilacja laserowa boli?

Odłóżmy kwestie praktyczne na bok i spójrzmy prawdzie w oczy – to nie one martwią wzdrygające się przed depilacją laserową kobiety. Najwięcej wątpliwości dotyczy tego, czy depilacja boli. Odpowiadamy – NIE. Laserowe usuwanie włosków polega na impulsie świetlnym – uczucie jakie może towarzyszyć zabiegowi to raczej lekki dyskomfort spowodowany naświetleniem i temperaturą. Jest to coś niezwyczajnego, jednak ciężko zaklasyfikować depilację do czynności bolesnych. Nowoczesne depilarki laserowe mają specjalistyczny system chłodzący, który neutralizuje nieprzyjemne wrażenia do minimum. Oczywiście najbardziej delikatne z pań mogą zdecydować się na coś podobnego do znieczulenia. Depilację laserową poprzedza wówczas nałożenie warstwy kremu z lidokainą, miejscowo łagodzącego doznania.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Zabieg depilacji laserowej polega na usunięciu cebulek włosowych. Energia generowana przez depilator trafia do macierzy – mieszka włosowego, tam uszkadza struktury białkowe i włos zwyczajnie umiera, czyli wypada i trwale lub czasowo pozbawiony jest zdolności ponownego wzrostu. Skóra pozostaje nietknięta – zabieg depilacji jest bezdotykowy, a generowana energia jest nieszkodliwa dla naskórka.

O bezpieczeństwie depilacji laserowej świadczy szerokie spektrum miejsca zastosowania tego zabiegu – można go wykonywać nawet w bardzo wrażliwych okolicach, jak twarz, pachy, pośladki czy okolice bikini. Osoby, które decydują się na profesjonalne zabiegi depilacyjne mogą być całkowicie spokojne – w trakcie usuwania włosków nie zachodzi kontakt żadnego elementu z krwią czy otwartą tkanką. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zawsze wcześniej odwiedzić salon kosmetyczny i rozwiać je raz na zawsze.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Tebimtag komunikat firmytag depilacja laserowa
To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: