Dell dołącza do programu SUSE Appliance firmy Novell

25-01-2011, 13:41

Dell dołączyła do programu SUSE Appliance. Umożliwi to firmie dostarczanie aplikacji w postaci gotowych do wdrożenia wirtualnych bądź sprzętowych urządzeń zbudowanych w oparciu o system SUSE Linux Enterprise.

Wykorzystując program SUSE Appliance od Novella, Dell zyskuje możliwość dostarczania gotowych do uruchomienia wirtualnych maszyn, które pozwalają obniżyć koszty i radykalnie uprościć proces wdrażania aplikacji przez klientów.

- Współpraca z Novellem pozwala nam poszerzyć i wzmocnić naszą ofertę produktów linuksowych – mówi Sally Stevens, wiceprezes ds. marketingu platform w firmie Dell. - Tworząc wirtualne maszyny oparte na SUSE Linux Enterprise, dajemy klientom elastyczny i ekonomiczny sposób wdrażania aplikacji dla środowisk fizycznych, wirtualnych i środowisk typu cloud.

>>> Czytaj: Rok 2011: chmury, konsumeryzacja, automatyzacja...

Zgodnie z warunkami umowy Dell wykorzystywać będzie opracowane przez Novella narzędzia do tworzenia urządzeń programowych i zarządzania cyklem ich eksploatacji, umożliwiające tworzenie objętych pełnym wsparciem rozwiązań wirtualnych i sprzętowych, a także dystrybucję aktualizacji i łat dla aplikacji i systemów operacyjnych.

Wirtualne urządzenie programowe to fabrycznie skonfigurowany i gotowy do uruchomienia pakiet, obejmujący system operacyjny, oprogramowanie warstwy pośredniej i aplikację. Analitycy IDC przewidują, że w roku 2011 wartość rynku wirtualnych urządzeń programowych przekroczy 1 mld USD i do roku 2014 osiągnie 3,7 mld USD.

Program SUSE Appliance cieszy się dobrym wsparciem ze strony dostawców oprogramowania i rozwiązań technicznych. Obejmuje on SUSE Studio, narzędzie do tworzenia wirtualnych urządzeń programowych, mające 103 tysiące zarejestrowanych użytkowników, którzy do tej pory stworzyli 651 tysięcy wirtualnych urządzeń programowych.

>>> Czytaj: Novell i Microsoft nawiązują "chmurową" współpracę


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag SUSE Linuxtag SUSE Appliancetag Novelltag Linuxtag Dell
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930