Dell chce przejąć Quest Software

26-05-2012, 12:32

W transakcji wartej około 2 miliardy dolarów firma Dell może przejąć Quest Software, które zajmuje się tworzeniem oprogramowania do zarządzania prowadzeniem biznesu - informuje serwis Bloomberg.

Kalifornijskie Quest Software pomaga firmom w zarządzaniu ich bazami danych oraz serwerami, ale również zabezpiecza informacje przed skasowaniem bądź odzyskuje te już utracone. Kapitalizacja giełdowa spółki przekracza obecnie ponad 2 miliardy dolarów.

Czytaj także: Wyniki Della zawiodły inwestorów

Dell w ostatnim czasie dokonuje coraz większej liczby akwizycji, by zdywersyfikować swoje źródła przychodów. Tworzenie komputerów osobistych okazuje się coraz mniej zyskowne wraz ze wzrostem popularności tabletów i smartfonów, ale również problemami gospodarczymi w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Wyniki Della zaprezentowane kilka dni temu zawiodły inwestorów. W pierwszym kwartale fiskalnym przychody firmy spadły o 4%, osiągając 14,4 miliarda dolarów. Analitycy oczekiwali średnio o pół miliarda więcej (zob. ReutersDell results disappoint Street, shares dive). Produkcja pecetów wciąż odpowiedzialna była jednak aż za 52% sprzedaży w firmie.

Quest Software poinformowało przy okazji, że otrzymało sygnały związane z możliwością przejęcia również od innych dużych spółek. Jak tłumaczy koncern, wiele z nich może "prowadzić do poważnych propozycji". Producent oprogramowania może zostać przejęty po wycenie ok. 23 dolarów za akcję, podczas gdy JPMorgan ocenia jego wartość na około 28 dolarów za akcję (zob. BloombergDell Said To Mull Buying Quest For Computer-Management Tools).

Czytaj także: Dell szuka nowego szefa działu technologicznego


Źródło: Bloomberg, Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy