Darmowe ogrzewanie w Twoim domu za sprawą paneli fotowoltaicznych i folii grzewczej

05-10-2018, 07:54

Ogrzewane energią elektryczną? Z miejsca narzuca się pytanie – kogo na to stać? Okazuje się jednak, że umiejętne połączenie nowych technologii z odnawialnymi źródłami energii może przynieść nam bardzo ekonomiczne i wydajne rozwiązanie dla domu. Mowa o foliach grzewczych zasilanych energią produkowaną przez panele fotowoltaiczne. W dobie walki ze smogiem i piecami – kopciuchami, taki wariant ogrzewania domu może okazać się strzałem w dziesiątkę, tak dla środowiska, jak i dla naszego portfela.

Zasada działania folii grzewczej i paneli fotowoltaicznych

Rządzą nami proste zjawiska elektrodynamiczne oraz termodynamiczne. Ich praktyczne wykorzystanie owocuje powstawaniem wciąż nowych technologii, w tym także związanych z ogrzewaniem domów jednorodzinnych. Nic dziwnego, bowiem aż około 80% całkowitych kosztów eksploatacyjnych gospodarstwa w okresie grzewczym stanowi energia cieplna. Za jej wytworzenie może odpowiadać folia grzewcza, czyli produkt o dużej elastyczności i bardzo niewielkiej grubości.

mat partnera

Taka konstrukcja pozwala na zamontowanie folii grzewczej zarówno pod podłogą jak i w ścianach pomieszczeń. Generowane za pomocą energii elektrycznej ciepło dostaje się do pomieszczenia w postaci fal podczerwonych, które przekazywane są do wszystkich przedmiotów (ścian, mebli itd.). Następnie ciepło jest ponownie emitowane do pomieszczenia, równomiernie je nagrzewając. Nie zachodzi zjawisko konwekcji, jak przy klasycznych grzejnikach.

Folia grzewcza wymaga doprowadzenia energii elektrycznej, pobieranej z sieci. Przy dużym metrażu rachunek za prąd szybko doprowadziłby nas do bankructwa. Chyba, że posiadamy swoją własną minielektrownie, która wykorzystuje energię słoneczną. Panele fotowoltaiczne na dachu mają zdolność absorbowania promieniowania świetlnego i jego przemiany w energię elektryczną. Należy jednak zauważyć, że to co wyprodukujemy, nie trafia bezpośrednio do naszych gniazdek, lecz jest sprzedawane do dystrybutora. Następnie musimy odkupić wyprodukowaną energię, co w łącznym rozrachunku daje bardzo korzystny bilans.

Zobacz również ile można oszczędzić dzięki fotowoltaice:

www.brewa.pl/produkty-i-uslugi/panele-fotowoltaika.html

Instalacja paneli fotowoltaicznych do zasilania folii grzewczej

Efektywność opisywanej formy ogrzewania jest duża tylko wówczas, gdy na etapie budowy domu jednorodzinnego przewidzimy wysokiej klasy izolację termiczną. Zabezpieczenie przed nadmiernymi stratami ciepła to podstawa. Dla standardowej wielkości domu 4-osobowej rodziny przewiduje się instalację wielkości 3 000 kilowatogodzin na rok. Znaczenie ma również ekspozycja paneli fotowoltaicznych. Powinny być one możliwie najbardziej wystawione na działanie słońca. Optymalne nachylenie dachu szacuje się na 35 stopni.

mat partnera

Dla zasugerowanej mocy instalacji fotowoltaicznej oraz folii grzewczych (dla domu o pow. ok. 150 m. kw.) trzeba zakupić około 50 paneli o mocy 0,25 kWp. Całkowity koszt instalacji z falownikiem oraz montażem to suma około 60 tys. zł. Należy jednak zaznaczyć, że poza wkładem jednostkowym odchodzą nam roczne koszta zakupu opału czy eksploatacji i wymiany urządzeń. Taki wariant może pracować bezinwazyjnie długie dekady.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: