Dalsza współpraca MS-Novell - środowiska mieszane

30-04-2008, 08:40

Firmy Novell i Microsoft poinformowały o współpracy nad rozwiązaniami dla systemu Linux, które ułatwią zarządzanie heterogenicznymi środowiskami informatycznymi.

Jak wyjaśnił Brad Anderson, dyrektor generalny działu zarządzania i usług w firmie Microsoft, rozszerzone zostaną możliwości pakietu Microsoft System Center o funkcje umożliwiające zarządzanie dystrybucjami Linuksa.

W tym celu wykorzystane zostanie rozwijane w ramach projektu OpenPegasus rozwiązanie CIMOM. Microsoft zamierza wnieść do niego własne usprawnienia i dostarczyć społeczności open source interoperacyjne źródła danych, zbierające i udostępniające dane niezbędne do działania usług związanych z zarządzaniem.

Novell oferuje już systemy ZENworks do zarządzania systemami Linux i będzie współpracował z firmą Microsoft nad udoskonaleniem międzyplatformowych rozszerzeń dla narzędzia System Center Operations Manager 2007. Rozszerzenia te, oparte są na branżowych standardach takich jak WS-Management oraz oprogramowaniu open source. Zapewniają możliwość zarządzania środowiskami Linux i UNIX. Novell zamierza opracować przeznaczony dla System Center Operations Manager 2007 zaawansowany pakiet do zarządzania systemem Linux.

Ponadto dostawca Linuksa planuje wykorzystać interoperacyjne źródła danych do rozszerzenia możliwości produktów z rodziny Novell ZENworks w zakresie zarządzania systemami Linux. SUSE Linux Enterprise Server ma stać się dzięki temu dystrybucją Linuksa o największych możliwościach zarządzania.


Źródło: Novell
Tematy pokrewne:  

tag open sourcetag Novelltag Microsoft
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy