Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Chciał nie dopuścić do zaniedbania względem dzieci, tymczasem odpowie przed sądem za niewłaściwe wykorzystanie komputera. Sąd będzie musiał się zmierzyć z prawem małżonków do prywatności.

Jak daleko sięga prywatność w domu? Czy mogą ją naruszać nasi domownicy, korzystając np. z komputera bądź telefonu? Na to pytanie będzie musiał odpowiedzieć amerykański sąd w stanie Michigan. 7 lutego przyszłego roku rozpocznie się tam proces mężczyzny, którego żona oskarżyła o czytanie prywatnej korespondencji elektronicznej. Odpowiadać on będzie za niewłaściwe wykorzystanie komputera - podaje agencja AP.

Zobacz także:

Ukryta tożsamość. Jak się obronić przed utratą prywatności

W książce tej najdziesz mnóstwo metod zacierania własnych śladów. Dowiesz się, jak pozostać anonimowym podczas przeglądania sieci i jak szyfrować swoje wiadomości e-mail (lub korzystać z alternatywnych metod ich przesyłania). Zorientujesz się, jak działa undergroundowy bliźniak Internetu, czyli Tor. Odkryjesz także, jak zapewnić bezpieczeństwo Twoim urządzeniom i nie dać wykraść sobie żadnych danych.*

Sonda
Czytanie korespondencji partnera/partnerki bez zgody jest przestępstwem
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

O co chodzi? Państwo Walker dopiero co się rozwiedli. 33-letni Leon Walker, chcąc, jak twierdzi, chronić ich wspólne dzieci przed zaniedbaniem, wszedł na konto Gmail żony, by sprawdzić jej e-maile. Wykorzystał w tym celu dostępne mu hasło. O włamaniu nie może być więc mowy.

Sydney Turner z prokuratury hrabstwa Oackland twierdzi jednak, że zarzuty mają podstawy. Z takim twierdzeniem nie zgadza się oskarżony, podkreślając, że wypacza to sens wymiaru sprawiedliwości. Mężczyźnie grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Zasadne jest w tym momencie pytanie, jak dalece prawo powinno chronić prywatność. Czy powinno ingerować w relacje małżeńskie? Trudno wyobrazić sobie sytuację, by ustawa regulowała sposób korzystania z domowego komputera czy komórki. Z drugiej jednak strony każdy ma prawo do własnego życia i jego ochrony. To, czy małżonkowie mają przed sobą tajemnice, jest wyłącznie ich sprawą.

>> Czytaj także: Co zrobić, by podobać się mężowi? Spróbuj tego!


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: AP