Czym się sugerować przy wyborze mebli do biura?

18-09-2019, 08:28

Biuro, niezależnie od tego, gdzie się znajduje, powinno być traktowane przede wszystkim jako miejsce pracy. Jest to pomieszczenie o charakterze użytkowym, do którego należy mieć nieco inne podejście niż do salonu i sypialni. Objawia się to zarówno w samym projekcie pomieszczenia, doborze i rozłożeniu jego mebli, a także małych drobiazgach, które odpowiadają za jego wystrój. Dlaczego meble biurowe są tak istotne i jak rozpoznać te modele, które faktycznie dobrze się spiszą w swojej roli?

meble

Jak powinno wyglądać funkcjonalne biuro?

Projektując biuro, należy do kwestii tej podejść w sposób kompleksowy. Innymi słowy, oznacza to, że meble biurowe powinny być odpowiednio wkomponowane w przestrzeń i tworzyć integralną całość zresztą pomieszczenia. Dobry projekt najlepiej rozpocząć od dogłębnego zastanowienia się, czym dobre biuro powinno się wyróżniać. Do najistotniejszych cech pracowni biurowej zaliczyć można:

  • Schludne i estetyczne wnętrze – W przypadku biura, powinniśmy starać się ograniczyć ozdoby i zbędne dodatki. Drobne przedmioty, figurki, plakaty i tym podobne jedynie zagracają przestrzeń, odciągając naszą uwagę od pracy i burząc koncentrację. Same meble powinny być stosunkowo proste i minimalistyczne.

  • Swoboda – Chociaż biuro to zazwyczaj małe pomieszczenie, powinniśmy się upewnić, że oferuje ono dostatecznie dużą ilość przestrzeni, aby czuć się nim swobodnie. Praca jest o wiele efektywniejsza, jeśli wszystko ma się na wyciągnięcie ręki, dlatego lepiej jest unikać wysokich półek i oddalonych od biurka szafek.

  • Ułatwione organizowanie się – Biuro jest pomieszczeniem, w którym zazwyczaj przechowuje się liczne dokumenty i inne papierki. Niezwykle łatwo jest się w tym wszystkim pogubić, dlatego rozsądnie jest już wcześniej zadbać o odpowiednią ilość szafek i szuflad o optymalnie rozłożonych przedziałkach.

  • Wygoda – W biurze zazwyczaj spędza się długie godziny, a na dodatek często w jednej, statycznej pozycji. Jeśli wyposażenie biura nie umożliwia komfortowego oparcia się, rozprostowania nóg czy krótkiej przechadzki po pomieszczeniu w ramach przerwy, szybko możemy zrujnować swoje zdrowie.

Biuro spełniające te wyznaczniki to przestrzeń, w której można pracować efektywnie i komfortowo, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na właściwe rozplanowanie jego wyglądu – inwestycja ta z pewnością się zwróci!

Na jakie meble się zdecydować i dlaczego?

Jak sama nazwa wskazuje, najistotniejszym elementem wyposażenia biura jest właśnie biurko. Ten średnich rozmiarów, wyspecjalizowany stolik w gruncie rzeczy pełni rolę kilku elementów wyposażenia naraz, dlatego nigdy nie można go zbagatelizować!

Na co takiego powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru biurka? Cech tych jest kilka:

  • Rozmiar – Biuro jest niewielkie, a biurko często zajmuje znaczną część jego powierzchni. Im większa powierzchnia biurka, tym wygodniejsza nasza praca, dlatego najlepiej postawić na maksymalny rozmiar.

  • Szafki i szuflady – Biurko funkcjonuje nie tylko jako stół, ale także jako miejsce do przechowywania dokumentów, sprzętu i wyposażenia biurowego, dlatego dodatkowe przedziałki zawsze się przydają.

  • Trwałość – Biurko poddawane jest nieustannej eksploatacji, którą musi znieść. Twardy, odporny na zarysowania blat to absolutna podstawa!

Rzecz jasna, oprócz biurka istnieje wiele innych elementów biurowego umeblowania, o których należy pomyśleć. Drugim, najważniejszym elementem wyposażenia jest krzesło biurowe – to musi być stabilne i zapewniać prawidłowe oparcie dla pleców, lecz duże znaczenie mają także jego opcje regulacji. Jak wiadomo, każdy człowiek ma nieco inną posturę i związane z nią wymagania – jedno, proste pokrętło pozwoli poradzić sobie z tym problemem.

Po fotelu pomyśleć można między innymi o właściwym oświetleniu, a także dodatkowych szafkach i półkach – w wypełnionym dokumentami biurze, zawsze warto przygotować nieco więcej przestrzeni do przechowywania umów, rachunków i rozliczeń.

Reasumując – kwestia umeblowania pracowni biurowej nie należy do szczególnie prostych zadań, lecz przy odrobinie organizacji i planowania, można szybko osiągnąć pożądane rezultaty!

Gotowych inspiracji szukaj tutaj: https://eldor-meble.pl/.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag mebletag komunikat firmytag biuro
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: