Czy warto zostawić samochód w skupie?

06-11-2019, 09:27

Czasami chcemy w jak najszybszy sposób sprzedać swój samochód. Często chodzi po prostu o pieniądze. Musimy dołożyć do nowego zakupu lub po prostu sytuacja zmusza nas do podjęcia takiej decyzji. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu samochodów.

skup aut

Kilka dni, może tydzień, miesiąc i pół roku. To nie terminy z kosmosu, a prawdziwe dane, które świadczą o tym, że sprzedaż samochodów, uwzględniając najróżniejsze czynniki, może trwać bardzo długo. Autoskupy pozwalają często na załatwianie sprawy nawet w jeden dzień.

Skup aut – jakie zasady?

Skupy samochodów prowadzą działalność, która polega na skupowaniu samochodów często od ręki, bez konieczności wystawiania ofert przez klientów w serwisach ogłoszeniowych czy aukcyjnych. Najczęściej skupy oferują możliwość załatwienia sprawy w jeden dzień. Pracownicy posiadają niezbędną dokumentację, przygotowane umowy do wypełnienia, które pozwalają na załatwienie sprawy natychmiast.

Skup aut Warszawa pozwala na przykład na sprzedanie samochodu w każdym stanie. Niezależnie czy technicznie i wizualnie pojazd pozostawia wiele do życzenia. Każda marka i rodzaj pojazdu jest brana pod uwagę. Co więcej, samochody mogą być powypadkowe i mieć w historii kolizje.

Transakcję ze skupem możemy zawrzeć praktycznie od ręki – jeśli skup jest zainteresowany pojazdem, od razu przygotowuje się umowę i przekazuje pieniądze. Zatem sprzedający pojazd nie musi czekać na wypłatę środków – może otrzymać je od ręki.

Skup aut a komis samochodów

Różnica jest oczywista. O ile skup aut skupuje różne samochody od ręki, o tyle w komisie samochodowym możemy kupić pojazd od ręki. Sprzedawcy podobnie jak w skupie mają przygotowane dokumenty, które pozwalają na zrealizowanie transakcji od zaraz. Dla przykładu komis aut Warszawa posiada w swojej ofercie wszystkie rodzaje samochodów: samochody osobowe, ciężarowe itp.

Ile pieniędzy dostaniemy w skupie?

To oczywiste. Autoskup zaproponuje nam nieco mniejszą kwotę za samochód niż wynosi jego rynkowa wartość. To zapłata za szybkie i bezproblemowe załatwienie sprawy. Niemniej, w przypadkach skrajnych warto skorzystać ze skupu samochodowych, który wypłaci nam gotówkę do ręki.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag skup auttag poradytag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: