Czy warto zdecydować się na studia podyplomowe?

10-03-2020, 10:41

Do tego, że wykształcenie jest ważną rzeczą, prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać. Wiele osób zastanawia się jednak, czy zakończyć edukację na zdobyciu dyplomu uczelni wyższej, czy zdecydować się jeszcze na tzw. podyplomówkę.

studia podyplomowe

Podniesienie kwalifikacji

W Polsce od kilku lat trwa bardzo wyraźny trend na ciągłe dokształcanie się. Skończenie studiów nie gwarantuje już znalezienia satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy, dlatego coraz więcej osób zapisuje się na liczne kursy, szkolenia czy studia podyplomowe.

Z pewnością są one dobrym rozwiązaniem dla tych absolwentów, którzy skończyli swoją przygodę z uczelnią jedynie na studiach I stopnia, uzyskując tytuł licencjata. „Podyplomówka” daje im możliwość zdobycia bardziej specjalistycznej, skonkretyzowanej na danej dziedzinie wiedzy, a tym samym podniesienie swoich kompetencji. Dzięki temu łatwiej będzie im odnaleźć się na rynku pracy, znaleźć bardziej satysfakcjonującą lub lepiej płatną posadę. Mają również podstawy, by starać się o podwyżkę albo awans.

Przebranżowienie

Na studia podyplomowe chętnie zapisują się również magistrzy, a nawet osoby, które skończyły kilka kierunków. Dają one możliwość szybkiego zdobycia wiedzy potrzebnej do zmiany stanowiska, a nawet branży. Dzięki temu, że trwają stosunkowo krótko (zazwyczaj 2 semestry) pozwalają na przyswojenie nowej wiedzy i umiejętności w szybkim tempie. Ukończenie studiów podyplomowych pozwala na rozpoczęcie pracy w zupełnie nowej dziedzinie lub na stanie się specjalistą w tej, którą zajmowaliśmy się do tej pory. Na studiach podyplomowych można również poznać wieku ekspertów w danej dziedzinie, ponieważ zajęcia zazwyczaj prowadzą nie tylko wykładowcy akademiccy, ale również praktycy, a nawet otrzymać ciekawe oferty pracy.

Jak znaleźć dobre studia podyplomowe?

Decydując się na takie rozwiązanie, musimy liczyć się z kosztami (studia podyplomowe zawsze są płatne) oraz koniecznością poświęcenia czasu na zajęcia i naukę w domu. Powinniśmy również dobrze przemyśleć, czego chcemy się nauczyć, na jakiej wiedzy i kwalifikacjach nam zależy. Dopiero takie rozeznanie pozwoli na wybór najlepszego kierunku. Warto też sprawdzić, która uczelnia oferuje najciekawszy program nauczania, posiada wykwalifikowaną kadrę i cieszy się pozytywnymi opiniami studentów. Wzięcie pod uwagę tych czynników zdecydowanie zwiększy nasze szanse na sukces. Duży wybór studiów podyplomowych oferuje Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie (zobacz: studia podyplomowe w Warszawie na WSEIZ). Warto się z nim zapoznać i znaleźć dla siebie coś interesującego.

Decydując się na rozpoczęcie nauki na studiach podyplomowych, należy wziąć pod uwagę, że większość pracy trzeba będzie wykonać w domu. Podczas zajęć przekazywana jest jedynie część wiedzy, którą trzeba utrwalić samodzielnie, zdarza się również konieczność wykonania jakichś projektów. Ważne jest więc, by podejść do tego świadomie i konsekwentnie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag studia podyplomowe
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: