Czy warto inhalować dzieci?

22-07-2017, 07:56

Inhalacja jest to jedna z najstarszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia. Polega na podawaniu leku poprzez użycie inhalatora (a więc bezpośrednio do płuc). Można również wykonywać inhalacje domowymi sposobami.

Metoda ta stosowana jest przede wszystkim przy leczeniu przewlekłego nieżytu nosa, gardła, zapalenia krtani oraz alergii. Inhalacje szczególnie polecane są dla dzieci.

Dlaczego warto stosować taki sposób leczenia w stosunku do najmłodszych? W przypadku inhalacji lek podawany jest bezpośrednio do płuc. Oznacza to, że na przykład w przypadku przewlekłego nieżytu nosa czy gardła nie musimy stosować już wszelkiego rodzaju kropli, czy syropów. Nie będą one wędrowały po małym, wrażliwym organizmie i szkodziły mu. Działamy wtedy bezpośrednio na miejsce, w którym występuje problem i  nie wywołujemy skutków ubocznych takich, jakie pojawiają się w przypadku podawania leków w sposób tradycyjnie przyjęty.

Inhalację wykonywać można domowymi sposobami, jednak wielu specjalistów poleca wyposażyć się w specjalistyczny inhalator dla dzieci. Obecnie nie jest to już produkt, który jest trudno dostępny i nie ma już żadnego problemu, aby nabyć takie właśnie urządzenie. Wiele specjalistycznych sklepów otwiera się na potrzeby klientów i posiada w swojej ofercie różnego rodzaju sprzęty przeznaczone do inhalacji.

Ważne, aby inhalator dla dzieci posiadał wszelkie atesty, które zagwarantują rodzicowi, że jego dziecko bezpiecznie może z niego korzystać. Nie należy obawiać się, że zakup takiego urządzenia to narażenie się na bardzo wysokie koszty. Obecnie ceny inhalatorów przeznaczonych dla najmłodszych nie są już tak wygórowane. Dodatkowo, jeśli nasze dziecko bardzo często ma problemy ze zdrowiem, możemy być pewni, że taka inwestycja się opłaci.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów takich urządzeń. Warto, aby inhalator dla dzieci miał ciekawy dla nich kształt, na przykład imitujący ich ulubione zwierzątko. Wówczas dziecko będzie z ochotą korzystało z takiej kuracji.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Respimed oferującą inhalator dla dzieci marki Philips


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: