Czy studia podyplomowe to dobry wybór? Sprawdź, do czego mogą Ci się przydać

10-02-2021, 10:27

Chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje i znaleźć lepiej płatną pracę? Zastanawiasz się, czy studia podyplomowe to dobry sposób na zwiększenie tempa kariery zawodowej? Wahasz się, czy nie jest już za późno na dalszą edukację? Przeczytaj poniższy tekst i rozwiej swoje wątpliwości.

Dlaczego warto 

czy studia podyplomowe to dobry wybór

Studia podyplomowe to wprost doskonały sposób na zyskanie nowych kompetencji, doprecyzowanie zdobytej wcześniej wiedzy oraz wyspecjalizowanie się w konkretnej, wąskiej dziedzinie. Zdobyte w ten sposób umiejętności pozwolą ubiegać się o awans i podwyżkę, zwiększyć zakres swojej zawodowej działalności lub otworzyć własną firmę. Zdecydowana większość pracodawców pozytywnie ocenia pracowników, którzy dokształcają się, korzystają z oferty studiów podyplomowych, kursów czy szkoleń. Zazwyczaj doceniają ich starania premiami oraz przeniesieniem na wyższe, bardziej odpowiedzialne i prestiżowe stanowisko. Czasem również sami kierują pracowników na takie kursy. Warto także pamiętać, że każdy zdobyty dyplom to dodatkowe punkty w procesie rekrutacji oraz wyróżniający nas spośród innych kandydatów element CV. 

Jeśli planujemy rozpoczęcie samodzielnej kariery, wybór mało popularnego kierunku studiów podyplomowych umożliwi nam trafienie w niszę, której do tej pory nikt nie wypełnił, w związku z czym konkurencja innych specjalistów będzie niewielka. Natomiast decydując się na popularny, przyszłościowy kierunek, będziemy mieli pewność, że zapotrzebowanie na nasze usługi utrzyma się na wysokim poziomie. 

Studia podyplomowe stanowią również szansę dla osób, które nie są zadowolone ze swojej dotychczasowej drogi zawodowej i chciałyby się przebranżowić. Podyplomówki dają taką możliwość w stosunkowo krótkim czasie. Większość z nich trwa zaledwie 2 semestry.

Gdzie warto studiować?

Wybór kierunku studiów podyplomowych powinien być podyktowany naszymi zainteresowaniami, planami na przyszłość oraz ścieżką zawodową. Ogromne znaczenie ma również wybór uczelni. Najlepiej przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać ze sobą kilka z nich, zwracając szczególną uwagę na system nauczania i zakres realizowanego materiału, zatrudnioną kadrę, renomę uczelni oraz opinie innych studentów i absolwentów. Warto pamiętać, że studia podyplomowe są płatne, konieczne jest więc dopasowanie wysokości czesnego go własnych możliwości finansowych. Ponadto jeśli płacimy za naukę, zależy na nam tym, aby zdobyć jak najszerszą wiedzę. Rzetelnie spełniające swoje zadanie placówki wyróżniają się wysokim poziomem edukacji i kształcą świetnie wykwalifikowanych specjalistów. Jeśli planujesz studia podyplomowe w Warszawie, zapoznaj się z ofertą Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Wyróżnia się ona renomą i bogatą ofertą edukacyjną.

Jaki kierunek wybrać?Dobre uczelnie dają studentom szeroki wybór. Decydując się na podyplomówkę warto zastanowić się, jakich specjalistów obecnie brakuje na rynku oraz które zawody cieszą się największą popularnością. WSEiZ oferuje studia podyplomowe na wielu kierunkach, od artystycznych (jak np. rysunek i malarstwo czy aranżacja wnętrz), przez związane ze środowiskiem (menedżer energii, odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa czy zdrowie i środowisko) po kierunki menedżerskie (np. zarządzanie podmiotem leczniczym, zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym czy zarządzanie transportem i logistyka). Oczywiście nie jest to pełna oferta, a tak szeroki zakres kształcenia podyplomowego pozwala na dobranie kierunku do własnych potrzeb i planów na przyszłość.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag studia podyplomowetag nols
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: