Czy sklep internetowy może zastąpić salon optyczny? Wrocław dla osób z wadą wzroku

21-09-2020, 09:22

Zakupy online stają się popularniejsze z miesiąca na miesiąc. Lockdown, którego doświadczyliśmy po ogłoszeniu pandemii Koronawirusa dodatkowo wzmocnił ten trend. Sklepy stacjonarne masowo przenoszą się do internetu, gdzie dziś można kupić już wszystko: od jedzenia, po samochody. Czy każdy produkt można bezpiecznie zamówić w sieci? Co z okularami? Czy zawsze trzeba odwiedzić też salon optyczny? Wrocław jest miastem, w którym można znaleźć najlepszych optyków i okulistów. Mieszkając tu warto wybrać obsługę stacjonarną.

Zakup okularów. Salon optyczny Wrocław, czy internet?

Choć sprzedaż online wzrasta, jeśli chodzi o ubrania, sprzęt sportowy, gotowe posiłki czy kosmetyki, to w kwestii wyrobów medycznych, internauci pozostają wciąż ostrożni. Zaledwie jedna piąta Polaków decyduje się na zakup okularów przez internet, a wśród nich i tak przeważają decyzje o okularach „zerówkach” i przeciwsłonecznych. Owszem, można także zamówić okulary korekcyjne. Czy to jednak nie zbyt ryzykowne dla zdrowia i portfela?

Okularów kupionych przez internet nie możesz zwrócić

Tak, trudno to pojąć w czasach, gdy prawa konsumenta są już przestrzegane na najwyższym poziomie. Jednak okulary korekcyjne nie są zwykłym produktem – to wyrób medyczny i jeśli jest zrobiony na zamówienie, nie podlega zwrotowi. Jest to zgodne z prawem. Dlatego, jeśli Twoja wada wzroku jest nietypowa lub rzadko spotykana, wybierz salon optyczny. Wrocław daje duże możliwości w tym zakresie.

Oczywiście możliwe jest zareklamowanie okularów korekcyjnych i odesłanie ich w celu naprawy lub wymiany na nowe, lecz przechodzenie tej procedury przez internet bywa bardzo niekomfortowe dla osób z wadą wzroku: licząc oczekiwanie na kuriera, czas wysyłki oraz czas na rozpatrzenie reklamacji, skazują się bowiem na kilka tygodni życia bez korekty wzroku.

Okulary korekcyjne

Salon optyczny: Wrocław. Gdzie szukać najlepszych usług?

Zamówienie okularów przez internet może realnie zaszkodzić kupującemu. Każde dopasowanie nowych okularów powinno być bowiem poprzedzone pomiarami i badaniami. To natomiast zapewnia jedynie salon optyczny. Wrocław jest siedzibą dla jednego z najbardziej profesjonalnych punktów.

Nowo otwarty salon optyczny (Wrocław, ul. Zakładowa 11), o którym mowa, znajduje się bowiem w siedzibie Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Taka lokalizacja umożliwia klientowi perfekcyjne i bezpieczne dobranie okularów. Planując najpierw wizytę u okulisty, a następnie zamawiając okulary u profesjonalnego optyka, ma się gwarancję nie tylko wygody i dobrego wyglądu, ale też zdrowej korekty wzroku.

Zrezygnuj z ryzykownych zakupów przez internet. Zadbaj o siebie i zaplanuj wizytę w WCO oraz nowym salonie optycznym.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag salon optycznytag okularytag nols
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: