Czy polskie startupy przemówią jednym głosem? Ruszyła Fundacja Startup Poland

03-12-2014, 13:00

W konsolidację startupów wierzą Borys Musielak (Filmaster) oraz Jasiek Stasz i Michał Juda (Showroom). Powołali oni koalicję startupów Fundacja Startup Poland, której ambicją jest zostać głosem młodego dynamicznego biznesu w Polsce.

W Radzie Fundacji zasiada m.in. Piotr Wilam z Innovation Nest, a w Radzie Programowej cenieni mentorzy, m.in. Rafał Brzoska (Grupa Integer) i Michał Brański (Wirtualna Polska).

Fundacja, która uzyskała poparcie 150 startupów w Polsce, chce reprezentować środowisko np. w rozmowach z administracją publiczną i uczelniami. Jak partner rządu i jego agencji, Fundacja chce wypracować lepsze warunki dla rozwoju startupów w Polsce. Jesteśmy przekonani, że działania regulacyjne wspierające startupy będą przekładały się na wzrost polskiego PKB, tworzenie miejsc pracy i zahamowanie procesu drenażu talentów - mówi Borys Musielak, współzałożyciel Fundacji.

Oddolna inicjatywa może okazać się, jak to często bywa, bardziej skuteczna niż mechanizmy państwowe. Nie zawsze sprawdzają się, zwłaszcza w dużych miastach publiczne projekty przestrzeni inkubacyjnych i parkowych. Duży potencjał drzemie w samych firmach i ich zdolności do networkingu, bo jak się okazuje, to budowanie więzi współpracy daje często największy bodziec wzrostu nowych i istniejących już firm technologicznych. Najważniejsze to wspólne budowanie przyjaznego środowiska, które mam nadzieję uda się tworzyć we współpracy z Startup Poland - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

» Skrót deklaracji programowej

» Strona Fundacji

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930