Czy opłaca się inwestować w czujnik zalania?

24-08-2019, 09:26

Każdy, kto zmierzył się z problemem zalanego mieszkania, wie, że czasem nie warto oszczędzać na nowych technologiach wykorzystywanych w mieszkaniu. Czujnik zalania wodą jest stosunkowo tani, a może pomóc oszczędzić dość dużo pieniędzy i kłopotów.

czujnik zalania

Jak działa czujnik zalania?

Czasem zdarza się, że sprzęty korzystające z dostępu do bieżącej wody odmawiają posłuszeństwa. Wtedy, w najgorszym razie może dojść do sytuacji, w której duże ilości wody pod wysokim ciśnieniem przestaną być odprowadzane do rur kanalizacyjnych i zaczną się wylewać na podłogę. Najczęściej są to pralki lub zmywarki, ale często zalania są spowodowane również nieszczelną instalacją wodno kanalizacyjną. Czujnik zalania może wtedy uratować sytuację i umożliwić szybkie podjęcie interwencji. Działanie takiego czujnika jest stosunkowo mało skomplikowane i polega na tym, że na podłodze montuje się specjalne czujki, które wysyłają sygnał do modułu czujnika. Czujnik zalania, w zależności od modelu może być podłączony do Internetu bezprzewodowy lub za pomocą kabla, a po wykryciu zalania wysyła powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej, wiadomości tekstowej na telefon lub uruchamia alarm w aplikacji zainstalowanej na smartfona. Właściciel lokalu może wtedy błyskawicznie odciąć dopływ wody, co uniemożliwi całkowite zalanie mieszkania.

W jakich sytuacja przydaje się czujnik zalania?

Szybkie wykrycie zalania jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy mieszka się w blokach lub wielopiętrowych budynkach, w których w przypadku zalania jednego piętra, zalewa się także sufit u sąsiada. Chcąc uniknąć tego rodzaju problemów warto zaopatrzyć się, gdyż czujniki zalania nie są drogie, a mogą zaoszczędzić mnóstwa problemów. Jednocześnie ich obsługa jest bardzo łatwa i właściwie bezproblemowa. Ich montaż i skonfigurowanie trwa zaledwie kilka minut, a późniejsza obsługa sprowadza się jedynie do ewentualnej wymiany baterii. Sam koszt zakupu nie przekracza kilkudziesięciu złotych, chyba że trzeba dokupić więcej czujników do różnych pomieszczeń. Najczęściej wystarczy jednak umieścić taki czujnik w łazience oraz ewentualnie w kuchni, gdzie występują sprzęty, które mogą zalać mieszkanie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Dynamitetag czujnik zalania
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: