Czy ogrzewanie elektryczne to dobra alternatywa?

24-09-2018, 11:22

Wybór sposobu ogrzewania budynków, zarówno prywatnych, jak i publicznych, nie należy do najłatwiejszych decyzji. Często stajemy przed dylematem, czy inwestować w kotłownię i grzejniki, czy może jednak postawić na nowocześniejsze metody doprowadzania ciepła. Istnieje wiele powodów, dla których to właśnie ogrzewanie elektryczne będzie doskonałą alternatywą.

mat partnera, fotolia.com, 120062418 | Autor: Vadim Andrushchenko

Fot. fotolia.com, 120062418 | Autor: Vadim Andrushchenko

Na taki sposób warto zdecydować się m.in. wtedy, gdy chcemy zadbać o ekologiczny aspekt ogrzewania budynku. Jak wiadomo, dbałość o przyszłość naszej planety z każdym kolejnym rokiem zyskuje na znaczeniu. Zamiast zanieczyszczać przestrzeń wokół własnego domu unoszącym się z komina dymem, możemy postawić na metodę niewytwarzającą żadnych szkodliwych substancji. Drugim ważnym plusem jest w tym przypadku korzystny wpływ na nasze zdrowie. Ma to szczególne znaczenie dla alergików. W odróżnieniu od tradycyjnych kaloryferów, ogrzewanie elektryczne nie powoduje cyrkulacji ciepła w pomieszczeniu. Dzięki temu kurz i pyłki nie unoszą się w powietrzu, w wyniku czego można skutecznie ograniczyć występowanie dolegliwości układu oddechowego u dzieci i dorosłych. Co więcej, emitowane w ten sposób promienie cieplne wykazują ogólny, pozytywny wpływ na nasz organizm (stosuje się je m.in. w saunach na podczerwień).

Trzeci argument, który przemawia za tą metodą, to niższe rachunki za ogrzewanie. Jak to możliwe, skoro prąd nie jest zbyt tani? Ze względu na znacznie mniejsze zużycie energii. Panele grzewcze  zasilane są mocą 230 V, ale zapewniają równomierny rozkład temperatury w każdym pomieszczeniu. Do tego nie powodują zbyt mocnego ocieplania powietrza zlokalizowanego pod sufitem. Tak równomierne rozłożenie ciepła sprawia, że panele będą o wiele ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż inne systemy grzewcze. W ten sposób możemy raz na zawsze pożegnać też problem zimnych podłóg, unoszącego się kurzu i „wędrowania” ciepła pod sam sufit.

Dla kogo ogrzewanie elektryczne będzie strzałem w dziesiątkę?

Dla każdego, komu zależy na ekologicznej, wydajnej i oszczędnej opcji. To również doskonała propozycja dla ludzi narzekających na wady ogrzewania za pośrednictwem bardziej „tradycyjnych” metod. Poza kwestiami czysto praktycznymi panele są stworzone również dla osób chcących znaleźć rozwiązanie estetyczniejsze, niż klasyczny grzejnik. Niektóre firmy, np. ECO Partner, oferują możliwość namalowania na panelu pięknego obrazu. W ten sposób, ze zwykłego przedmiotu użytkowego, zamieni się on w wiszące na ścianie dzieło i dodatkową ozdobę wnętrza.

Podsumowując, ogrzewanie elektryczne pozbawia nas konieczności inwestowania w budowę kotłowni i składów opałów. Do tego pozwala uzyskać wysoki komfort termiczny i równomierne rozłożenie ciepła. Po przeliczeniu kosztów, szybko dojdziemy do wniosku, że pozwala ono na stosunkowo niski koszt inwestycji. Co więcej, w każdym pomieszczeniu ustawimy dokładnie taką temperaturę, jakiej potrzebujemy. Będzie również doskonałą alternatywą dla alergików i rodzin z dziećmi, gdyż nie powoduje unoszenia się w powietrzu szkodliwego kurzu i pyłków.

 

ogrzewanie na podczerwień


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag ogrzewanie elektrycznetag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. T-Mobile

fot. OracleRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: