Czy kupno zlewozmywaka kuchennego online się opłaca? Jak wybierać oferty?

07-12-2017, 05:08

Kupując online można sporo zaoszczędzić. Wie o tym każdy, kto choć raz porównywał ceny ze sklepów stacjonarnych i tych działających w sieci. Czy ta sama reguła tyczy się kupna akcesoriów kuchennych? Jak należy wybierać oferty i na co zwracać w nich uwagę? Sprawdźmy.

Ceny w sklepach stacjonarnych

Ceny w sklepach stacjonarnych będą przeważnie najwyższymi dostępnymi na rynku. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z małymi sklepami, które zamawiają ograniczone ilości produktów i nie są w stanie wynegocjować z producentem niższych kwot. Nieco lepiej będzie już w większych marketach. Jednak i tutaj bywa różnie. W dużych salonach i marketach czyhać będzie na nas inne zagrożenie. Duży wybór często przysparza o zawrót głowy, przez co mamy trudności z wyborem, czy też weryfikacją pochodzenia, lub jakości wykonania zlewozmywaka, która jest przecież kluczowa dla zadowolenia z tego typu produktu.

Dużo o towarze powie nam również sama jego gwarancja. W przypadku zlewozmywaków z większości marketów spotkamy się z gwarancją nie dłuższą niż 5 lat, która może zawierać dużo wykluczeń, przez co późniejsza wymiana na nowy model może okazać się problematyczna.

Co więcej, pamiętajmy, że oprócz marży, którą narzuca sobie sprzedawca, musimy do ceny doliczyć również transport i koszt najmu obiektu, zatrudnienia pracowników, rachunków za prąd i wodę itp. Cena ze sklepu stacjonarnego w bardzo rzadkich przypadkach będzie niższa od tej, którą zaoferuje nam sklep online.

 

Dlaczego sklepy online mają niższe ceny?

W sklepie online od ceny oferowanej klientowi odchodzi sporo kosztów. Przede wszystkim najbardziej kosztowne: opłata za transport towaru do punktu oraz jego utrzymanie. Przechowywanie zlewozmywaków w magazynach będzie znacznie tańsze:

  • Nie jest wymagane odpowiednie oświetlenie,

  • Nie trzeba zatrudniać personelu, który będzie przenosić je na ekspozycję, czyścić, ani rozpakowywać.

W sklepie online potrzeba jedynie kogoś, kto będzie przyjmował zamówienia i zarządzał wysyłkami i płatnościami. Do tego wystarczy - w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych - zaledwie kilka osób.

Idąc dalej tym tropem, marża w sklepach online będzie po prostu znacznie niższa, dzięki czemu ceny mogą być tak konkurencyjne.

 

Gdzie kupować online?

Zastanówmy się, gdzie możemy dostać najtańsze zlewy. Oczywiście u samego producenta. Dlaczego by w takim razie nie skierować się wprost do niego i to właśnie z jego oferty skorzystać? Coraz więcej producentów, którzy do tej pory oferowali sprzedaż jedynie w formie hurtowej, wychodzą naprzeciw potrzebom klienta detalicznego. Mają ku temu możliwości. Przed erą sklepów internetowych nie wszyscy producenci mogli pozwolić sobie na otworzenie sklepu stacjonarnego i zatrudnienie pracowników. Obecnie nie muszą tego robić. Produkty mogą być wysyłane prosto z ich siedziby, a my - klienci - możemy cieszyć się najbardziej atrakcyjnymi cenami.

Nie inaczej jest oczywiście w przypadku zlewozmywaków kuchennych. W marketach zlewy granitowe mogą kosztować bardzo dużo. Z reguły większość z nich nie jest produkowana w Polsce i ma krótką gwarancję. Kupując natomiast bezpośrednio od producenta (np. w Primagran.pl) możemy spodziewać się cen nawet o kilkadziesiąt procent niższych. A produkt, który kupujemy ma 35-letnią gwarancję, co świadczy o wysokiej jakości. Bez wątpienia kupowanie online się opłaca.

 

Jak wybierać oferty?

Kupno zlewu kuchennego jest ważnym wyborem, który przełoży się bezpośrednio na komfort użytkowania kuchni, jak i sam jej wygląd. I to na lata. Zlewozmywaki kuchenne wykonywane są z wielu surowców i tworzywa. Decydując się na zlew granitowy, otrzymujemy bardzo dobry stosunek ceny do jakości produktu. Już nawet za 249 zł możemy kupić zlewozmywak z gwarancją na 35 lat. Dzięki temu nie przepłacamy i mamy większą pewność co do trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i inne.

Dlatego wybierając ofertę zwróćmy uwagę nie tylko na jej cenę, ale również właściwości samego materiału.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: