Czujnik wielogazowy — czy warto w niego zainwestować?

19-05-2018, 07:23

Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, to każdy z nas może być narażony na zatrucie szkodliwymi gazami. Wystarczy, że w domu znajduje się kuchenka gazowa, kominek czy choćby podgrzewacz wody. Z tego właśnie powodu warto wyposażyć się w czujnik wielogazowy, który daje poczucie bezpieczeństwa.

Czujnik wielogazowy jest prostym w obsłudze, uniwersalnym urządzeniem, którego zadaniem jest pomiar stężenia określonych gazów w powietrzu i alarmowania w przypadku przekroczenia dopuszczalnych norm dla poszczególnych składników. Urządzenia tego typu cechują się dużą dokładnością pomiaru i szerokim wachlarzem wartości. Czujnik wielogazowy zaalarmuje domowników o niebezpiecznym poziome gazów palnych oraz oparów SO2, CO, H2S, NO2, a także określa stopień ich stężenia.

Jak wybrać najlepszy czujnik wielogazowy? Najlepiej taki, który będzie gotowy do pracy od razu po zamontowaniu. Warto zwracać również uwagę na łatwość i intuicyjność obsługi urządzenia oraz jakość wykonania jego obudowy, która będzie rzutowała na trwałość i wytrzymałość urządzenia. Dostępne na rynku detektory zwykle mają możliwość wykrywania powyżej czterech gazów. Niektóre modele wyposażone są również w funkcje przesyłania pomiarów za pomocą Bluetooth albo transmisji radiowej, co znacznie ułatwia kontrolowanie stanu powietrza, na przykład w takich sytuacjach, kiedy kotłownia znajduje się w piwnicy i nie ma do niej łatwego dostępu.

Czujnik wielogazowy jest urządzeniem, które zdecydowanie warto mieć w domu. Nawet jeśli wieloletnie bezusterkowe użytkowanie sprzętów takich, jak kuchenka gazowa czy daje poczucie bezpieczeństwa, to pełen komfort daje dopiero zamontowanie urządzenia kontrolującego stężenie gazów w powietrzu. Nie należy również zapominać, że zatrucie gazami czy oparami znajdującymi się w powietrzu może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia domowników.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać











RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!



RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.