Czołowe polskie wydawnictwa wchodzą na rynek ebooków

15-09-2010, 15:48

Świat Książki, WAB, Zysk i Ska, Runa, Nasza Księgarnia, Znak oraz 25 innych wydawnictw wprowadza do swojej oferty e-booki w formacie ePUB, które są przeznaczone na e-czytniki. Na początek ma pojawić się 800 tytułów.

Jednym z pierwszych wydawnictw, które oficjalnie rusza ze sprzedażą e-booków w formacie ePUB, jest Świat Książki. Zainteresowanie tematem e-booków jest bardzo duże, ePUBami interesują się również sami autorzy. Wkrótce dostępne będą również ePUBy z Wydawnictwa Czarna Owca, Harlequin oraz Prószyński i Ska.

>> Czytaj też: Ebooki: Empik i Virtualo rozruszają rynek?

Sonda
Czytasz książki w formacie ePUB?
  • Tak
  • Nie
  • Nie czytam e-booków
wyniki  komentarze

W lipcu br. pisaliśmy w Dzienniku Internautów o tym, jak Amazon bardzo dobrze zarabia na elektronicznych książkach, głównie za sprawą czytnika Kindle. W pierwszej połowie 2010 roku sprzedaż e-booków była trzykrotnie wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

- W postaci e-booków dostępnych będzie na początek 800 tytułów, stopniowo będą dochodzić kolejne, w tym nowości i bestsellery – deklaruje Małgorzata Błaszczyk z Virtualo, która odpowiada za proces digitalizaji treści książek z formy tradycyjnej do formatów cyfrowych. E-booki pojawią się również w sieci dystrybucji Virtualo, co oznacza, że ePUBy z najbardziej znanych i lubianych polskich wydawnictw będą wkrótce dostępne na empik.com, na Amazonce i innych witrynach partnerskich Virtualo - dodaje.

Format ePUB jest najpopularniejszym formatem na czytniki książek. Tekst można elastycznie dostosować do wielkości ekranu, można również swobodnie powiększać i pomniejszać czcionkę. Dodatkowo pliki są zabezpieczone systemem Adobe DRM, dzięki czemu prawa autorskie twórców są chronione.

>> Czytaj też: Nadchodzą książki 3D?

E-czytelnictwo jest w Polsce coraz bardziej popularne, coraz więcej osób zaopatruje się w czytniki i kupuje e-booki. Wprowadzenie ciekawej oferty przez wydawnictwa może okazać się kluczowe do zbudowania silnego rynku e-booków w Polsce.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31