Członek zarządu spółki zapłaci za braki na stronie internetowej

GazetaPrawna.pl 23-12-2010, 19:58

Za ostateczną treść strony internetowej firmy odpowiadają specjaliści od marketingu. Odpowiedzialność za nieujawnienie na niej danych spółki ponoszą jednak członkowie zarządu.

Strona internetowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zawierać wiele precyzyjnych informacji, w tym jej nazwę, siedzibę, adres oraz wysokość kapitału zakładowego. Powinny się tam również znaleźć informacje dotyczące numeru NIP i KRS, a także sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki. (...)

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które zdecydują się na prowadzenie własnych stron internetowych, muszą zatem pamiętać o wypełnianiu obowiązków informacyjnych. W przeciwnym razie są one narażone na poniesienie sankcji prawnych. (...) Odpowiedzialność w tym zakresie ciąży na członkach zarządu spółki z o.o.

– Jeśli którykolwiek z nich dopuści, by jakakolwiek z wymaganych informacji o spółce nie znalazła się na jej stronie internetowej, grozi mu grzywna w wysokości nawet do 5000 złotych. Jest to o tyle istotne, iż spółka z o.o. nie ma obowiązku prowadzenia strony internetowej, a co za tym idzie publikowania w internecie jakichkolwiek danych o sobie – tłumaczy radca prawny Tomasz Grzegorzewski z kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Członek zarządu spółki zapłaci za braki na stronie internetowej

Agnieszka Bobowska

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tematy pokrewne:  

tag spółka z.o.o.tag przedsiębiorcytag karytag firmy
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy