Częste awarie prądu w mieszkaniu - skąd bierze się problem?

27-08-2020, 18:26

Awarie prądu uprzykrzają życie. Częste awarie niepokoją, bo gdy z instalacją jest coś nie tak, bezpieczeństwo osób w mieszkaniu staje pod znakiem zapytania. Brak prądu w mieszkaniu to kłopot dla jego użytkowników. Okazuje się, że zaradzenie temu problemowi nie jest tak trudne, jak może się wydawać.

Przyczyny awarii prądu w mieszkaniu

Zanim konieczną okaże się wymiana instalacji elektrycznej, którą fachowo wykona pogotowie elektryczne Wrocław, warto przyjrzeć się powodom, dla których dochodzi do częstych awarii prądu w mieszkaniu.

  • Przeciążenie instalacji elektrycznej – zbyt wiele odbiorników prądu włączonych w tym samym czasie. Szczególnie wiele energii pobiera bojler elektryczny, lodówka z zamrażarką, kuchenka elektryczna, czy kuchenka indukcyjna. Włączone jednocześnie mogą bardzo obciążyć instalację elektryczną. A jeśli brak prądu w części mieszkania, to znak, że urządzenia spowodowały awarię jednego z kilku przypiętych do tablicy rozdzielczej obwodów elektrycznych - tego, do którego zostały podłączone.
  • Zwarcie – może ono nastąpić w domowej sieci elektrycznej, nie tylko wtedy, kiedy psuje się jedno z domowych urządzeń i gdy próby naprawy podejmuje się ktoś bez niezbędnej wiedzy i bogatego doświadczenia, jakie posiada pogotowie elektryczne. Do tego typu awarii dochodzi także, gdy stykające się przewody są pozbawione izolacji. W starym budownictwie, gdzie w ścianach i podłogach jest wiele zakamarków i ubytków, tego rodzaju awarię instalacji elektrycznej mogą spowodować domowe gryzonie – myszy i szczury.
  • Aluminiowe okablowanie mieszkania – jeśli dochodzi do częstych awarii i można zauważyć, iż domowe urządzenia działają niestabilnie, istnieje możliwość, że instalacja elektryczna pochodzi z czasów, kiedy standardowo wykonywano je z aluminiowych przewodów. Nie są one odpowiednie do dostarczania dużej ilości energii elektrycznej, więc obecnie przestarzałe instalacje wymienia się na miedziane, trójżyłowe. Przy adaptowaniu starego mieszkania do nowoczesnych realiów warto wziąć tę możliwość pod rozwagę i zlecić prace doświadczonym fachowcom.

Gdy następuje częsty brak prądu gdzie dzwonić – będzie oczywiście pierwszym nasuwającym się pytaniem. Nasza firma to odpowiedni wybór - warto zajrzeć na naszą oficjalną stronę internetową https://elektryk24wroclaw.pl/, gdzie znajdziecie kontakt oraz więcej informacji.

pogotowie elektryczne

Kiedy niezbędna jest wymiana instalacji elektrycznej

Sprostamy temu, jako pogotowie elektryczne. Znamy Wrocław, jak własną kieszeń i docieramy ze swoimi usługami wszędzie, również na obrzeża miasta. Co możemy zaoferować:

  • Wykonamy pomiary elektryczne , aby ustalić te jej elementy, w których dochodzi do częstych awarii.
  • Po ustaleniu problemu wyjaśnimy, na czym one polegają i zaproponujemy dogodne oraz bezpieczne usunięcie usterek.
  • Zmodernizujemy instalację elektryczną w tych jej częściach, które wymagają zastosowania nowych rozwiązań.
  • Rzetelnie i profesjonalnie zaplanujemy oraz wykonamy z wykorzystaniem naszych materiałów nową instalację elektryczną, gdy potrzebna jest jej całkowita wymiana.

Nie warto więc, jak widać, niepokoić się niepotrzebnie. Zamiast tego można przekazać problem w odpowiednie ręce, ciesząc się pozytywnymi efektami w postaci nieprzerwanego dostępu do prądu w mieszkaniu.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag pogotowie elektrycznetag nolstag awaria prądu
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: