Czego twoja firma może dowiedzieć się dzięki badaniom opinii klientów?

03-11-2016, 14:01

Kluczem do sukcesu w każdym biznesie jest poznanie tego, czego oczekują potencjalni klienci, a następnie spełnienie ich oczekiwań. Aby otrzymać odpowiedzi na takie pytania, przeprowadza się badania opinii klientów. Czego można dowiedzieć się z nimi?

Badania opinii pozwalają na uzyskanie szerokiej wiedzy dotyczącej oczekiwań, potrzeb oraz postaw konsumentów. Prowadzone są one przez wiele firm w celu otrzymania odpowiedzi na pytania dotyczące ich działalności, nowych produktów czy usług.

W kontekście marketingowym bania opinii mają bardzo duże znaczenie, jako że dzięki nim można poznać potrzeby klienta, jego motywację, czyli to, co kieruje nim przy podejmowaniu decyzji zakupowych, również można określić przebieg procesu podejmowania decyzji tego rodzaju. Gdy uzyskane dane zostaną przeanalizowane, wówczas możesz otrzymać potężną wiedzę, która pozwoli ci na jeszcze lepsze konkurowanie w branży i trafienie w gusta klientów.

Razem z badaniami opinii klientów dowiesz się:

  • Czego oczekują klienci od twoich produktów oraz usług?
  • Jaka motywacja kieruje klientem przy dokonywaniu zakupu?
  • Jak często klienci robią zakupy i ile przeznaczają na nie pieniędzy?
  • Kto podejmuje ostateczną decyzję przy robieniu zakupów?
  • Jakie są zwyczaje zakupowe klientów?
  • Jakie czynniki zewnętrzne zachęcają klientów do robienia zakupów, na przykład czy to rodzina, moda, reklama?
  • Skąd pochodzą twoi klienci i jakie są ich cechy społeczne, psychologiczne i demograficzne?

Oczywiście, to tylko kilka pytań, na które można otrzymać odpowiedzi poprzez wykonanie badań opinii klientów, ponieważ może być ich również znacznie więcej w zależności od tego, jak skonstruowana zostanie dana ankieta.

Dzisiaj badania tego rodzaju zlecić można specjalistom w tej dziedzinie, ale można również wykonać je samodzielnie. W internecie można bez problemu znaleźć taki program do tworzenia ankiet, np. webankieta.pl, dzięki któremu będzie można samodzielnie, nawet bez specjalistycznej wiedzy, przygotować atrakcyjnie wyglądającą ankietę, która następnie może być przesłana do wybranej grupy docelowej.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: