Czego Polacy nie wiedzą o e-biznesie, dowiedzą się na studiach

12-09-2011, 22:01

Za kilkanaście dni ruszy kierunek studiów wspierany przez Grupę Allegro. Ma być inny od wszystkich i konkurencyjny merytorycznie. Studia nie będą jednak tanią inwestycją w przyszłość.

W kwietniu br. informowaliśmy w Dzienniku Internautów o uruchomieniu nowego kierunku studiów podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kilka dni później przeprowadziliśmy też rozmowę z koordynatorem ds. edukacji w Grupie Allegro, Mariuszem Wesołowskim.

Sonda
Czy kierunek e-biznes na UMK zdobędzie popularność studentów?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu poprzez program szkoleń Akademii Allegro utworzono program studiów podyplomowych z zakresu e-biznesu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ten sposób eksperci Akademii oraz kadra naukowa uniwersytetu wspólnie przygotowali program kształcenia.

Zakres materiału ma być tak dopasowany, by początkujący poradził sobie z zadaniami, a zaawansowany e-przedsiębiorca nie nudził się podczas wykładów. Zajęcia w zdecydowanej większości mają być praktyczne, co miałoby przyćmić stereotyp, że studia nie przygotowują do pracy na danym kierunku.

Takie połączenie biznesu i szkolnictwa wyższego na pewno ma szansę zaowocować nową jakością kształcenia w Polsce. To będzie również nauka dla nas – wykładowców – jak wykorzystać w przyszłości potencjał tego rodzaju studiów i w pełni przygotować studiujących do poruszania się w świecie e-biznesu – wyjaśnia dr Michał Polasik z Wydziału Finansów i Zarządzania UMK.

Czytaj też: Resort nauki przymierza się do wprowadzenia egzaminów online

Aby rozpocząć studia podyplomowe, wystarczy stopień naukowy licencjata lub tytuł magistra. Projekt UMK i Grupy Allegro nie jest dofinansowany z jakichkolwiek funduszów, dlatego też problemem dla studenta może być koszt, który wynosi 6 tys. zł na cały okres kształcenia, czyli rok akademicki (190 godzin). Mariusz Wesołowski tłumaczy, że problem tkwi w wymaganiach podmiotów finansujących, gdzie konieczne jest „rozdanie” określonej liczby indeksów konkretnym osobom, np. osobom niepełnosprawnym. Akademia Allegro nie chce się w ten sposób ograniczać, a indeks ma trafić do 75 osób każdego roku.

Studenci kierunku „e-biznes” zmierzą się m.in. z takimi przedmiotami, jak modele i technologie biznesu internetowego, procesy operacyjne handlu w sieci, marketing internetowy czy koordynacja projektów e-biznesowych. Ogromnym plusem może być to, że każdy uczestnik studiów ma otrzymać niezbędną literaturę i materiały edukacyjne.

Podobna specjalność istnieje już na kilku polskich uczelniach. Zajęcia na UMK rozpoczynają się w październiku.


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930