Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Amerykańska firma nie dopełniła formalności związanych ze zbieraniem potrzebnych jej do Street View informacji. Władze w Pradze nakazały uzupełnienie formalności. Do tego czasu Google nie może fotografować.

Street View właściwie od początku swojego istnienia budzi kontrowersje, przede wszystkim w zakresie prywatności. Wiele osób, a także instytucje rządowe obawiają się, że polityka Google w zakresie zbierania danych do usługi jest nieodpowiednia. Poprawie sytuacji na pewno nie posłużyło majowe ujawnienie, że firma przypadkowo zbierała dane przesyłane przez internautów poprzez niezabezpieczone sieci Wi-Fi.

>> Czytaj także: Eric Schmidt wyśmiany na Times Square? 

Jednocześnie jednak cały czas trwa poszerzanie listy krajów, gdzie Street View jest dostępna. W listopadzie pojawi się ona w Niemczech. Tymczasem amerykańska firma może spodziewać się kłopotów u naszych południowych sąsiadów. Street View w Republice Czeskiej dostępna jest od października ubiegłego roku. Wygląda jednak na to, że Google będzie musiała wstrzymać się z rozwojem projektu w tym kraju.

Sonda
Google podejmuje wystarczające działania na rzecz ochrony prywatności w Street View:
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Wczoraj czeski urząd odpowiedzialny za ochronę prywatności poinformował, że Google nie otrzymała odpowiedniego pozwolenia na wykonywaną działalność. Rzeczniczka urzędu, Hana Stepankova, zapowiedziała, że urząd przekaże więcej informacji w przyszłym tygodniu - podaje agencja AP.

W sprawę ochrony prywatności swoich obywateli przed zakusami Google zaangażowanych jest przynajmniej kilkanaście państw. W połowie kwietnia, z inicjatywy kanadyjskiej Komisarz ds. Prywatności Jennifer Stoddard, powstało pismo 10 jej odpowiedników skierowane właśnie do amerykańskiej firmy, w którym zaapelowano o stosowanie się do podstawowych zasad prywatności podczas prac nad kolejnymi usługami.

W sprawę zaangażowana jest także Komisja Europejska, która pod koniec lutego br. zażądała, by Google skróciła czas przechowywania oryginalnych zdjęć z 12 do 6 miesięcy. Podkreśliła, że każda działająca na terytorium Unii Europejskiej firma musi stosować się do uregulowań dotyczących ochrony prywatności.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. HONOR








fot. Freepik



fot. ING


Tematy pokrewne:  

tag Street Viewtag prywatnośćtag Googletag Czechy