"Czarny korsarz" w Wolnych Lekturach

03-04-2019, 22:29

"Czarny korsarz" to jedna z najbardziej znanych książek włoskiego pisarza Emilio Salgariego. To też klasyka włoskiej literatury przygodowej dla młodzieży. Pozycja dotychczas nie była tłumaczona na język polski, lecz Wolne Lektury postanowiły to zmienić.

Czytelnicy biblioteki Wolne Lektury jeszcze w tym roku zyskają nieograniczony dostęp do pozycji ze światowej literatury, nieznanej dziś w Polsce, a zaliczanej do kanonu literatury światowej tego gatunku. Przekładu dokona dwójka doświadczonych tłumaczy literatury włoskiej – Sandra Strugała i Marcin Wyrembelski.

Powieść “Czarny korsarz”, wydana we Włoszech po raz pierwszy w 1928 roku, należy do tych najbardziej znanych w dorobku autora. Jak dotąd do rąk polskich czytelników trafiło zaledwie kilka powieści: “Tajemnice czarnej dżungli”, “Tygrysy z Mompracem”, “Władca ognia”, “Miasto złota”, “Góra światła” i “Dramat na Oceanie Spokojnym”.

“Czarny korsarz” to jedna z tych książek, dla których warto zarwać noc. Jest w stanie poruszyć i rozbudzić wyobraźnię młodego czytelnika na równi z książkami Jules’a Verne’a, Roberta Louisa Stevensona czy Alfreda Szklarskiego. W książce nie brakuje ciekawych zwrotów akcji, odpowiednio dozowanego napięcia oraz galerii barwnych postaci. To zdecydowanie lektura dla wszystkich miłośników literatury przygodowej – zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Jej autor, Emilio Salgari (1862-1911), był pisarzem włoskim, autorem popularnych powieści przygodowych, których akcja rozgrywa się w egzotycznych krajach, pionierem fantastyki naukowej. Najbardziej znany jest jako autor książek o malezyjskim piracie, Sandokanie, i jego wiernym portugalskim kompanie – Yanezie. Obecnie należy do 40 najczęściej tłumaczonych włoskich autorów. Wiele z jego powieści zostało wydanych w formie komiksów, niektóre z nich również jako animowane serie oraz ekranizacje filmowe.

Źródło: Wolne Lektury


Następny artykuł » zamknij

Dla startupów duża rzecz

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31