Cyfrowy Polsat wchodzi w szybki internet mobilny

01-12-2009, 20:58

W poniedziałek ruszył ogólnopolski konsumencki test szerokopasmowego mobilnego internetu (HSPA+) od Cyfrowego Polsatu. Operator planuje uruchomić usługę w pierwszym kwartale 2010 r.

Usługa dostępu do internetu dla użytkowników Cyfrowego Polsatu będzie realizowana w ramach sieci budowanej przez firmy Sferia SA i Aero 2 w technologii Evolved HSPA - HSPA+, w oparciu o częstotliwości 850 i 900 MHz. Teoretyczna prędkość pobierania danych w mobilnej sieci Cyfrowego Polsatu wynosi do 21 Mb/s, a wysyłania - do 5,76 Mb/s.

- Naszym celem jest budowa operatora usług multi-play, tak aby z "dostawcy cyfrowej telewizji" stać się "dostawcą pakietu usług zintegrowanych" - wyjaśnia Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu SA. - Wierzymy, że usługi zintegrowane zwiększą atrakcyjność naszej oferty na konkurencyjnym rynku płatnej telewizji, przyczynią się do wzrostu przychodów oraz zadowolenia klientów, a w konsekwencji ich lojalności.

Szerokopasmowy Internet Cyfrowego Polsatu będzie oferowany jako usługa domowa, z możliwością mobilności, co pozwala na korzystanie z usługi dostępu do internetu nie tylko w domu, ale także np. w ogródku, na działce czy na wakacjach, po uprzednim sprawdzeniu zasięgu sieci ma mapce udostępnionej online przez operatora.

W pierwszym etapie zasięgiem usługi będzie objętych blisko 20 milionów osób i 40 procent populacji obecnych klientów Cyfrowego Polsatu. Planowane są kolejne etapy rozwoju sieci, uwarunkowane zainteresowaniem usługą ze strony klientów.

W ramach nowej usługi Cyfrowy Polsat zaoferuje dwa modele modemów typu "USB stick", które pozwalają na pobieranie danych z prędkością do 21,6 Mb/s w technologii HSPA+ oraz na wysyłanie danych z prędkością do 5,76 Mb/s. W zestawie znajduje się także antena zewnętrzna, która poprawia zasięg sieci i siłę sygnału.

W teście konsumenckim weźmie udział kilka tysięcy obecnych i nowych klientów Cyfrowego Polsatu z obszarów, gdzie usługa będzie dostępna w pierwszym etapie. Uczestnicy badania otrzymają nielimitowany, bezpłatny, dostęp do internetu.


Źródło: Cyfrowy Polsat
To warto przeczytać


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.