Cyfrowy Polsat kupuje spółki tworzące serwis ipla

12-03-2012, 12:08

Za 150 milionów złotych Zygmunt Solorz-Żak kupuje spółki, które rozwijają serwis ipla - poinformował Cyfrowy Polsat w raporcie. Koncern chce się stać liderem rynku internetowego wideo w Polsce.

Korporacja Bithell Holdings sprzeda Cyfrowemu Polsatowi 100% udziałów w spółkach Redefine, Gery.pl, Frazpc.pl, a także Netshare. Podmioty te rozwijają jedną z najpopularniejszych obecnie usług wideo w naszym kraju.

Czytaj także: Plus szuka oszczędności wśród pracowników?

Ipla już teraz dostępna jest na całej gamie urządzeń, od komputerów biurkowych przez tablety i smartfony po telewizory z dostępem do internetu. Cyfrowy Polsat zauważa także, że z usługi wideo korzystać można również na konsolach do gier, kinach domowych czy nawet dekoderach cyfrowych.

W komunikacje czytamy, że przejęty serwis jest też liderem pod względem liczby oferowanych materiałów, przede wszystkim dzięki umowom m.in. z Telewizją Polsat, TVP i wieloma studiami filmowymi, jak np. Warner Bros, Best Film, Kino Świat czy Epelpol Entertainment. Koncern zapewnia również, że nie ma sobie równych pod względem ilości czasu, jaki widzowie spędzają na konsumpcji treści wideo.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku Cyfrowy Polsat podpisał umowę z holenderską firmą, która miała pomóc w budowie infrastruktury umożliwiającej dostarczanie naziemnej telewizji mobilnej. Przejęcie serwisu ipla to z pewnością kolejny krok w tym kierunku, a jak poinformowano w raporcie, przeniesienie tytułu prawnego do nabywanych udziałów na rzecz kupującego oraz płatność za udziały nastąpią już 2 kwietnia 2012 roku.

Czytaj także: Cyfrowy Polsat już pracuje nad telewizją mobilną


Źródło: PAP
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy