Cyberwojna z rządami, korporacjami i cenzurą: LulzSec i Anonymous łączą siły

20-06-2011, 16:48

Tym razem celem Anonymous i LulzSec mają być duże korporacje, banki i rządy państw, które próbują cenzurować internet. Czeka nas prawdziwa cyberwojna?

Niemal każdego dnia największe grupy cyberprzestepców dokonują kolejnych ataków, a ich działania cały czas przybierają na sile.

>>Czytaj także: LulzSec atakuje CIA, wyzywa do pojedynku Anonymous i otwiera linię telefoniczną

Sonda
LulzSec przyczyniają się do propagowania wolności słowa w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zaledwie tydzień temu członkowie LulzSec wyzywali Anonymous do pojedynku, a już teraz obie grupy postanowiły połączyć siły w jednej z najbardziej zmasowanych akacji o nazwie AntiSec (Anti-Security).

Tym razem LulzSec w swoim oświadczeniu wypowiada wojnę niemal wszystkim podmiotom, jakie do tej pory atakowano. Chodzi przede wszystkim o duże korporacje, banki i rządy państw. Członkowie grupy nie ukrywają, że priorytetem jest "wykradzenie i upublicznienie dowolnego rodzaju tajnych informacji rządowych w tym e-maili oraz dokumentacji".

LulzSec pisze również, że będzie się srogo mściło na wszystkich, którzy spróbują zacierać dowody włamań bądź ukrywać upublicznione po nich dokumenty.

Swoje wsparcie dla akcji zaoferowała już także grupa IranianCyberArmy, która na swoim koncie ma włamania do Twittera oraz chińskiej wyszukiwarki Baidu. Na tym jednak prawdopodobnie się nie zakończy, gdyż cyberprzestępcy z radością witają kolejne nieformalne organizacje, które chcą pomóc w przeprowadzeniu ataków.

>>Czytaj także: Odwet Anonymous na hiszpańskiej policji


Źródło: Gizmodo, Twitter
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31