Coraz więcej Polaków zamawia posiłki online

11-10-2019, 12:51

Po przemianach gospodarczych, jakie dokonały się w Polsce w latach 90., systematycznie rośnie zainteresowanie zamawianiem posiłków do domu czy miejsca pracy. Na rynku z każdym rokiem pojawia się więcej lokali oferujących dostawę jedzenia pod wskazany adres.

burger

Jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na takie usługi, bo rosnące tempo życia sprawia, że Polacy nieczęsto znajdują czas na gotowanie. Poprawia się także standard życia przeciętnego obywatela, dzięki czemu coraz więcej osób sobie pozwolić na korzystanie z ofert restauracji. To jednak nie wszystkie czynniki, które przyczyniają się do popularności posiłków z dowozem. Oblicze rynku dostaw jedzenia zmienia także postępująca digitalizacja. Stwarza ona konsumentom niemal nieograniczone możliwości korzystania z rozległej oferty restauracji bez wychodzenia z domu. Początkowo standardem było zamawianie posiłków przez telefon. Obecnie 45% odbiorców takich usług preferuje zakupy online. Szacuje się, że z dostaw jedzenia korzysta już około 25 milionów Polaków, więc można uznać, że ponad 11 milionów klientów zamawia posiłki online. 

Oferta gastronomiczna nadąża za zapotrzebowaniem internautów. Zakupy on-line umożliwiają już nie tylko duże sieci, takie jak McDonald’s czy Subway. W formułę taką coraz częściej wpisują się niewielkie osiedlowe bary z domową kuchnią. Powszechną praktyką staje się rozbudowa funkcjonalności stron internetowych pod kątem obsługi zamówień. Sieci mogą pozwolić sobie nawet na dostarczenie konsumentom aplikacji zakupowych na urządzenia mobilne. Mniejsze restauracje korzystają z możliwości, jakie stwarzają social media. Rosnącą popularnością cieszą się także platformy specjalizujące się w obsłudze zamówień internetowych. Przez serwisy takie jak PizzaPortal klienci uzyskują łatwy dostęp do oferty wszystkich lokali serwujących posiłki z dowozem. Nie muszą przedzierać się przez dziesiątki witryn, by wyszukać danie, na które mają apetyt. Takie udogodnienia napędzają rozwój rynku dostaw. Zgodnie z prognozami w ciągu najbliższych lat liczba osób zamawiających posiłki online może wzrosnąć nawet o połowę.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: