Coraz mniej publicznych wiadomości w Google+

15-09-2011, 18:15

Internauci są mniej aktywni? A może po prostu nauczyli się korzystać z dobrodziejstwa Kręgów?

Jak poinformowała firma 89n, która jest właścicielem narzędzia ManageFlitter do zarządzania kontami w serwisach społecznościowych, użytkownicy Google+ publikują coraz mniej wiadomości widocznych dla wszystkich internautów.

Czytaj także: Wkrótce napiszesz na Twitterze także z poziomu Facebooka

Sonda
Umieszczasz w witrynach społecznościowych publicznie dostępne wiadomości?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Z danych opublikowanych na stronie 89n wynika, że tylko w ciągu ostatniego miesiąca liczba publicznych wiadomości spadła o 41% (z 68 do 40%). Mniejsza liczba publicznych postów może oznaczać, że serwis społecznościowy wyszukiwarkowego giganta zwyczajnie znudził się użytkownikom.

Z drugiej strony, tego typu dane nie muszą jednak oznaczać problemów w Google+. Użytkownicy, którzy już od wielu tygodni korzystają z witryny, mogli po prostu nauczyć się wykorzystywać kręgi. Pomiar wiadomości przesyłanych wyłącznie do pewnych grup internautów nie jest jednak łatwy i do tej pory nikt nie pokusił się o udostępnienie szczegółowych danych na ten temat.

Spadająca liczba publicznych wiadomości w Google+
fot. - Spadająca liczba publicznych wiadomości w Google+
Serwisu od firmy z Mountain View z pewnością nie lekceważy jednak Facebook. Niedawno współtwórca witryny przyznał, że Google+ jest jak do tej pory najlepszym konkurentem społecznościowego giganta. Obawy Facebooka związane z konkurentem są jednak widoczne, również jeśli chodzi o udostępniane co kilka dni nowości. Mark Zuckerberg zaprezentował niedawno m.in. możliwość subskrybowania kont użytkowników oraz nowe listy znajomych przypominające Kręgi z Google+.

Czytaj także: Facebook wyśle e-maila z podsumowaniem powiadomień


Źródło: 89n
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930