Columbus Energy wchodzi w elektromobilność, inwestując w Nexity

24-02-2020, 07:32

Columbus Energy inwestuje w Nexity, w system zarządzający infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych, poprzez inwestycję w Everest Investments S.A. z głównego parkietu GPW, która zmieni się w Nexity Global. Cel to stworzenie rozwiązań IT dla e-mobility i całej nowoczesnej energetyki w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która umożliwia synergię prosumentów, użytkowników fotowoltaiki biznesowej, energii z farm fotowoltaicznych z magazynami energii i siecią ładowarek.

- Jako Columbus Energy rozpoczęliśmy poszukiwania partnera technologicznego, który byłby w stanie udźwignąć rozwój i sprzedaż systemów tworzących infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych, w której Columbus Energy zgodnie ze przyjęta strategią planuje silnie uczestniczyć. Takim partnerem okazał się Dawid Kmiecik i jego firma Nexity, która umożliwia użytkownikom jej platformy swobodny dostęp do dowolnego punktu ładowania pojazdów elektrycznych - zaznacza Dawid Zieliński, CEO Columbus Energy. 

Nexity

Nexity: elektromobilność bez ograniczeń  

Nexity dostarcza narzędzia pozwalające użytkownikom pojazdów elektrycznych ładować się w dowolnym miejscu bez ograniczeń i jakichkolwiek barier. Z drugiej strony oferuje uniwersalne i elastyczne rozwiązanie do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdemu, kto tylko posiada albo chciałby posiadać stację ładowania, umożliwiając w ten sposób zarządzanie zarówno pojedynczą stacją, jak i profesjonalną siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych przy jednoczesnym zapewnieniu łatwego dostępu użytkownikowi do punktu ładowania w ramach gwarantowanej usługi roamingowej.

Już dzisiaj Nexity obsługuje sieć stacji ładowania innogy w Warszawie, ma podpisaną umowę o ramowej współpracy z Liikennevirta Oy i aspiruje do bycia liderem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w dostarczaniu kompleksowych usług zarządzania infrastrukturą i ładowania pojazdów elektrycznych w całym łańcuchu wartości dla elektromobilności i systemu energetycznego. To prawdziwy Booking.com dla właścicieli stacji ładowania do elektryków.

Columbus Energy i Nexity Global: synergia liderów elektromobilności i nowoczesnej energetyki 

- W Columbus Energy planujemy mocną ekspansję w dostarczaniu ładowarek do klientów B2B i B2G, dlatego ważne dla nas jest, aby System, z którego będą korzystać użytkownicy elektryków, był tym samym systemem i firmą, z której korzystać będą również nasi klienci, zarządzając swoimi stacjami do ładowania - podkreśla Dawid Zieliński z  Columbus Energy. - Zdecydowaliśmy się połączyć siły, gdzie Columbus Energy oraz prywatnie również główni akcjonariusze naszej firmy zainwestują 10 mln zł w Spółkę z głównego parkietu Everest Investments S.A., która zmieni się w Nexity Global z liderem Dawidem Kmiecikiem w roli CEO. 

Nexity

Nexity Global kontynuować będzie dotychczasową strategię i działania operacyjne Nexity i tym samym nie będzie się ograniczać tylko do obsługi Grupy Kapitałowej Columbus Energy, przeciwnie będzie rozwijać się jako dostawca nowoczesnych technologii i usług IT dla elektromobilności i dalej. Dzięki planowanemu rozwojowi B+R Nexity chce wykorzystywać pojazdy elektryczne nie tylko jako środek transportu, ale również jako elementy równoważące w systemie energetycznym. 

- Razem z Columbus Energy będziemy wspólnie tworzyć IT dla naszych klientów, budując wartość w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która ma umożliwić połączenie prosumentów i użytkowników fotowoltaiki biznesowej, farmy fotowoltaiczne z  przyszłymi magazynami energii i właśnie infrastrukturę do ładowania elektryków w jeden duży komplementarny system, dający przewagę konkurencyjną Columbus Energy i Nexity. Ta synergia jest niepodważalna, a kompetencje liderów tych przedsięwzięć powinny przerodzić się biznes, który ma szansę liderować na rynku europejskim - podkreśla Dawid Kmiecik, prezes zarządu Nexity. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Nexitytag elektromobilnośćtag Columbus Energy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: