Columbus Energy ma nowego inwestora

11-10-2019, 22:43

Nowym inwestorem Columbus Energy S.A. jest Piotr Kurczewski, który zyska 20% udziału w kapitale Spółki do końca 2020 roku, inwestując m.in. w budowę projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 357 MW.

columbus energy

Columbus Energy S.A. działa na polskim rynku PV od 2014 roku. Od tego czasu firma pozyskała już ponad 6200 klientów, co przełożyło się na skonsolidowany przychód w wysokości około 57 mln złotych oraz 100 tys. paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachach budynków jednorodzinnych i firmach o łącznej mocy 32,50 MWp. 

Zarząd Spółki w Liście otwartym do Akcjonariuszy podkreśla, że: “Spółka rozwija się zgodnie z przyjętą przez nas strategią i tempo jej rozwoju oceniamy jako bardzo dobre. Najbliższe raporty: za trzeci kwartał 2019 r. oraz późniejszy za cały 2019 r. powinny pokazać, że ilość pracy, jaką codziennie realizuje nasz Zespół, jest spektakularna i daje mierzalne efekty.” Zmiana akcjonariatu jest więc częścią dynamicznego rozwoju firmy i jej skalowania się do potrzeb rynkowych. 

Wiarygodność Columbus Energy S.A. w ostatnim czasie potwierdził terminowy wykup obligacji serii D o wartości nominalnej przekraczającej 4,5 mln złotych. W planach Spółki jest realizacja projektów farm fotowoltaicznych w całej Polsce o łącznej mocy 357 MW i wartości rynkowej na poziomie 1,3 mld złotych. Budowa pierwszych inwestycji o mocy 12,5 MW rozpocznie się już w tym roku. 

Zarząd Columbus Energy S.A. podkreśla, że przed firmą kolejne wyzwania. Spółka koncentruje się na ciągłym doskonaleniu jakości swoich usług i dostarczaniu klientom instalacji fotowoltaicznych w pełni spełniających ich potrzeby. “Columbus Energy S.A. jest liderem mikroinstalacji w branży klienta indywidualnego. Montujemy ponad 50 instalacji dziennie, rozwijając się w setkach procent rocznie. Dostrzegamy wiele szans w niewątpliwej transformacji energetycznej, polegającej na zmianie efektywności zużycia energii, ochronie klimatu i środowiska. Ten megatrend światowy, który przyspieszył w ostatniej dekadzie, dziś dotarł już do Polski.”, możemy przeczytać w Liście otwartym do Akcjonariuszy. 

Ambicją Spółki jest nie tylko dynamiczny rozwój sektora fotowoltaiki w Polsce, ale także wejście w branżę e-mobility w ramach budowy i udostępniania publicznej sieci do ładowania samochodów elektrycznych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: