Co zrobić, gdy kasa fiskalna przestanie działać?

14-03-2018, 07:18

Gdy prowadzimy naszą działalność gospodarczą, związaną ze sprzedażą produktów czy usług, obowiązująca ustawa zmusza nas do zakupienia kasy fiskalnej. Instalując to urządzenie w punkcie naszej firmy, zobowiązujemy się do bieżącego ewidencjonowania wszystkich transakcji za jego pomocą. Wszystko jest dość proste, gdy działa ona bezbłędnie, jednak co robić, gdy napotkamy problem w postaci awarii? Czy da się zażegnać ten problem w prosty sposób, czy powinniśmy oczekiwać większych wydatków?

cash register

To tylko elektronika

Kasy fiskalne nie są nieomylne i niezniszczalne tak jak każde urządzenie może się zepsuć. To normalne! Nie musimy się obawiać tego zdarzenia, ale tylko w wypadku gdy posiadamy zapasowe urządzenie, co wraz ze wzrostem znaczenia firmy jest zdecydowanie wskazane. Jak wygląda proces takiej wymiany kasy fiskalnej? Rozważmy kilka scenariuszy.

Wymiana całej kasy

Pierwszym z nich jest już wspomniany wcześniej fakt posiadania opcji rezerwowej. Warto wiedzieć, że ten ruch nie może być dokonany bez wiedzy Urzędu Skarbowego! Jeżeli dochodzi do wymiany urządzenia, konieczne jest poinformowanie tej instytucji oraz serwisu obsługującego naszą firmę. Zakładając, że nasza gwarancja jest wciąż ważna, a usterka nie jest poważna, to po kilku dniach wszystko powinno zostać naprawione. Cały proces może się wydłużyć, gdy dojdzie do nawet najmniejszego uszkodzenia modułu pamięci – w takim przypadku może to potrwać nawet tydzień!

Wymiana modułu

Oczywiście nie oznacza to, że każda awaria kasy jest równoznaczna z koniecznością wymiany całego urządzenia. Jak już wspomnieliśmy, niektóre z problemów mogą wynikać z zapełnienia lub innych kwestii związanych wyłącznie z modułem pamięci fiskalnej. Podobnie jak w poprzednim wypadku, żaden z naszych ruchów nie może się odbyć bez wiedzy Urzędu Skarbowego. W takim momencie musimy złożyć w stosownej placówce pismo wnioskujące o odczytanie zawartości tej pamięci. Po ustaleniu konkretnego terminu i wykonaniu całej operacji w obecności urzędnika skarbowego i naszego serwisanta możemy zainstalować nowy moduł. Po wszystkim wystarczy zgłosić miejsce, w którym funkcjonuje nasza „nowa” kasa i gotowe! Więcej o wymianie kasy fiskalnej przeczytasz TUTAJ.

Podsumowanie

Jak sami widzicie, awaria kasy fiskalnej, nawet ta poważną, to wcale nie koniec świata! Na wszystko istnieje pewne rozwiązanie, nie tylko stosunkowo proste, ale przede wszystkim zgodne z prawem polskim. Warto za wszelką cenę trzymać się obowiązujących regulacji i ustaw, gdyż grzywny za wykroczenia skarbowe potrafią w bolesny sposób odbić się na finansach naszej firmy. Po co ryzykować, gdy rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki?

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. PW-Sat2RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:

Reklama:

pożyczki

Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.