Co zaoferuje nam agencja pracy tymczasowej?

13-09-2018, 07:02

W oparciu o liczne statystyki oraz badania rynkowe, należy wskazać istotnie na występowanie zjawiska znacznych braków na rynku pracy. Czy agencja pracy tymczasowej to dobre rozwiązanie dla wszystkich szukających pracy w sezonie letnim i czy warto się w ogóle taką pracą zainteresować?

Konsekwencje rozwoju gospodarczego

Niestety, ale dynamiczny rozwój gospodarczy doprowadził do wielu niekorzystnych zjawisk na rynku pracy. Wielu Polaków wyemigrowało w poszukiwaniu pracy do krajów Europy Zachodniej, co negatywnie przełożyło się na możliwości skutecznego rozwijania gospodarki, głównie przez brak siły roboczej. Obecnie nasza gospodarka usilnie jest wspierana przez pracowników z Ukrainy – nie jest to jednak rozwiązanie długoterminowe, gdyż około 60% z nich deklaruje chęć wyjazdu zagranice, w razie otwarcia się dla nich niemieckiego rynku pracy. W tej sytuacji już kolejna agencja pracy tymczasowej chce koniecznie sięgać po pracowników, którzy pochodzą np. z Bangladeszu lub Indii, starając się cały czas utrzymać trend dla występowania taniej siły roboczej na terenie Polski.

Czy to jest sposób na rozwój?

Wiele osób zastanawia się nad tym. Obecnie ciężko jest, aby jakakolwiek agencja pracy tymczasowej dała nam pracę w sektorze np. rolnictwa, który jest zdominowany przez obcokrajowców. Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki ma swoje plusy i minusy – realnie mamy obecnie bardzo niskie bezrobocie, do jednak nie koresponduje z odsetkiem osób zatrudnionych, który wciąż jest niższy niż w krajach Europy zachodniej. Jest to niepokojące zjawisko i pokazuje realnie, że parametr bezrobocia nie jest dobrym miernikiem kondycji rynku pracy na terenie Polski, o czym nie każdy sobie zdaje sprawę.

Agencja pracy tymczasowej może być dobrym pomysłem na dorobienie dla studentów lub wakacyjną prace. To wszystko jest nam autentycznie bardzo potrzebne i trzeba spróbować korzystać z tych nieograniczonych możliwości poszukiwania zatrudnienia dla siebie. Nie jest to nic trudnego i skomplikowanego, można spróbować spokojnie poszukiwać pracy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytaćfot. Sarota PR

fot. DotPR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.