Co warto zobaczyć w Bielsku Białej?

19-05-2018, 07:21

Miasteczko położone u podnóża Beskidów łączy miejskie uroki z malowniczością krajobrazu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak amatorzy architektury. Największym atutem Bielska Białej jest górski charakter miasta dający wiele możliwości aktywnego wypoczynku.

Sama nazwa miasta wskazuje już na wyjątkowy charakter tego miejsca. Powstało z połączenia dwóch osad oddzielonych od siebie rzeką Białą. Dziś miejsce to słynie ze swojej malowniczości i zabytków architektonicznych, za sprawą których nazywa się je często Małym Wiedniem. Aż 36% powierzchni Bielska Białej znajduje się pod ochroną, co daje miastu trzecie miejsce w Polsce (po Katowicach i Kielcach). Większość terenów górskich w granicach miastach należy do dwóch parków krajobrazowych: Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego i Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Dzięki temu miłośnicy aktywnych form spędzania wolnego czasu nie będą się tutaj nudzić.

Tym, którzy wolą wakacje spędzać na zwiedzaniu miasta również nie zabraknie atrakcji. Jest ich tak dużo, że warto skorzystać z opcji zwiedzania objazdowego, na przykład zamawiając taksówkę. Wystarczy wybrać jedną z taryf taxi Bielsko Biała. To również dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie znają miasta i chcieliby zobaczyć jak najwięcej zabytków i skarbów architektury, w które obfituje miasteczko. Jest tutaj między innymi jedyny w Polsce pomnik Marcin Lutra, usytuowany obok ewangelickiego kościoła Zbawiciela.

Zwiedzając miasto z pomocą taxi Bielsko Biała możemy również poznać Reksia, Bolka i Lolka, Baltazara Gąbkę, Bartolini herbu Zielona Pietruszka czy Misia Kudłatka, którzy są rodowitymi bielszczanami. Można ich spotkać w różnych miejscach miasta, a drogę do nich najlepiej wskaże ,znający miasto jak własną kieszeń, kierowca. To nie lada gratka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, dla których będzie to podróż do krainy dzieciństwa.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: