Co to jest featured snippet i jakie daje korzyści?

07-12-2017, 00:35

Każdy internetowy przedsiębiorca, aby móc zoptymalizować zyski w swojej firmie pragnie znaleźć się w czołówce najczęściej wyszukiwanych stron w przeglądarkach online. Wysoka lokata na liście wyszukiwań Google generuje bowiem ruch na stronie, stwarzając większą szansę na pozyskanie klienta. Aby tak się stało konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków w stronę marketingu internetowego.

biuro

Większość właścicieli portali internetowych inwestuje więc w pozycjonowanie (SEO) swojej strony www. Mogą oni także skorzystać z kampanii, tak zwanych płatnych odnośników i zakupić linki sponsorowane na przykład w Google AdWords, dzięki czemu automatycznie znajdą się u góry i/lub po prawej stronie w wynikach wyszukiwania tej przeglądarki. Ten system reklamowy oparty jest na zasadzie PPC (z języka ang. „Pay Per Click”), co w dosłownym tłumaczeniu oznacza,  płać za kliknięcie. Od niedawna obok pozycjonowania oraz PPC pojawił się jeszcze jeden sposób na pojawienie się na czele listy wyników wyszukiwania w przeglądarce Google, a jest to featured snippet.

 Co to jest featured snippet?

Featured snippet to nic innego jak bezpośrednia odpowiedź wyszukiwarki Google na zadane przez internautę pytanie. Odpowiedź ta pojawia się w osobnym boksie, na samym szczycie w wynikach wyszukiwania stron www, dlatego też bywa określana pozycją zero. Czasem zdarza się tak, że jest ona poprzedzona reklamą AdWords. Odpowiedź ta w zależności od strony źródłowej może mieć różną formę. Zazwyczaj jest to tekst opatrzony obrazkiem, równie dobrze można spodziewać się listy, tabelki czy wykresu. Aby strona była wyświetlana w fetured snippet wcale nie musi znajdować się w czołówce listy wyszukiwanych stron, istnieje bowiem specjalistyczny i tajny algorytm opracowany przez Google, który decyduje o tym, jaka witryna znajdzie się w wyszczególnionym oknie.

Featured snippet – korzyści

Korzyści wynikające z pojawienia się strony internetowej w featured snippets są oczywiste. Przede wszystkim jest to najwyższa lokata w wynikach wyszukiwania stron www. Pozycja ta już na wstępie daje dużą przewagę nad konkurencją, gdyż jak dowodzą badania opinii publicznej niemal 80% użytkowników internetu przegląda jedynie informacje zawarte na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google. A im wyżej się one znajdują tym lepiej. Jak nie trudno się domyśleć lepsza reklama serwisu internetowe generuje większy ruch, a co za tym idzie większe zyski. Rachunek ten jest prosty i oczywisty, jak 2+2!

Bez wątpienia featured snippet jest wraz z pozycjonowaniem oraz kampanią płatnych linków sponsorowanych skutecznym narzędziem marketingu internetowego. Featured snippet w widoczny sposób przyczynia się do zwiększenia liczby odsłon strony, pozytywnie oddziałując na poprawę efektywności witryny internetowej, co bezpośrednio przekłada się na wzrost liczby transakcji i przychodów w firmie.


Następny artykuł » zamknij

Szkolenie Swift ADVANCED

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.