Co to jest andropauza?

16-04-2019, 06:24

Andropauza to nic innego jak okres przejściowy w życiu mężczyzny pomiędzy dojrzałością, a starością. Zazwyczaj ta przypadłość dotyka mężczyzn po 50 roku życia. Obejmuje ona szereg zmian zachodzących w życiu mężczyzny. Od zmian fizycznych, seksualnych, a także psychicznych. Inaczej jest to męski okres przekwitania.

Jest to z pewnością trudny okres w życiu mężczyzny, ponieważ w jego organizmie dochodzi do różnych zmian hormonalnych, które wpływają na obniżenie popędu seksualnego. Andropauza jest to naturalny proces, taki jak u kobiet menopauza, lecz istnieją sposoby na złagodzenie jej objawów.

Jakie są objawy andropauzy?

Objawów andropauzy jest bardzo wiele. Wpływają one negatywnie na każdego mężczyznę, ale niestety taka jest kolej rzeczy. Niestety prędzej, czy później, każdy facet będzie musiał się z mierzyć z tą przykrą dolegliwością, jaką jest andropauza.

Objawy andropauzy mogą być:

  • Fizyczne, czyli dolegliwości bólowe, zaburzenia apetytu i snu oraz ogólne osłabienie i otępienie organizmu
  • Psychiczne, czyli brak koncentracji oraz kłopoty z pamięcią, wyczuwanie strachu i lęku
  • Naczynioruchowe, czyli uderzenia gorąca, potliwość, przyśpieszenie akcji serca
  • Seksualne, problemy z erekcją, spadek pożądania, a także dyskomfort i mniejsza radość z pożycia seksualnego

Jak przetrwać andropauzę?

Andropauza, to w gruncie, rzeczy nie miła przypadłość, która dotyka z reguły starszych mężczyzn. Jest to stan przejściowy i są sposoby, żeby ją przetrwać.Andropauzy raczej się nie leczy. Z reguły wystarczy zmiana stylu życia, dobranie odpowiedniej diety, włączenie jakiejkolwiek aktywności fizycznej i przede wszystkim ograniczenie stresu. Chyba, że objawy się nasilają i są strasznie dokuczliwe, nie ma na co czekać, tylko wybrać się do specjalisty. Z jego pomocą na pewno łatwiej będzie przejść ten okres w życiu, tak zwany okres wieku średniego, który dotyczy bardzo dużej ilości mężczyzn. Ważna też jest pomoc i bliskość drugiej osoby. Żona powinna wspierać swojego męża, dużo z nim rozmawiać, podnosić go na duchu. Z reguły andropauza, to nic groźnego, ale nasilające się objawy mogą prowadzić nawet do poważnych skutków, w tym depresji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Dynamitetag andropauza
To warto przeczytać

fot. Chce.to

fot. ChivasRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: