Co tak naprawdę potrafią nowoczesne wagi?

13-01-2019, 08:42

Każdy z nas posiada w łazience mniej lub bardziej zaprzyjaźnione akcesorium w postaci wagi – najczęściej tradycyjnej czy też elektronicznej. Jednym z nas kojarzy się z dietą, innym z kontrolą stanu zdrowia. Niezależnie od tego, czego od niej oczekujemy, warto przyjrzeć się tym najnowocześniejszym.

Pomiar masy ciała to dopiero początek!

Wiele lat korzystania z urządzenia do kontroli masy ciała przyzwyczaiło nas do wygody dokonywania pomiaru w dowolnym momencie. Do tej pory jednak otrzymywaliśmy z jego strony jedynie informację na temat swojej wagi. Przyglądając się innowacyjnym urządzeniom powstałym na bazie tego typu sprzętu, możemy dojść do wniosku, że masa ciała jest obecnie którymś z kolei kryterium branym pod uwagę przy dokładnej analizie naszej kondycji fizycznej. Sekret nowoczesnej aparatury polega bowiem na możliwości dokładnego pomiaru tkanek z wykorzystaniem wrażliwych sensorów. Dzięki tego typu danym jesteśmy w stanie bez problemu stworzyć indywidualny profil każdej ważonej i badanej osoby, dokładnie analizując skład procentowy tłuszczu i mięśni w jej ciele. To wskaźnik dający nam pojęcie o rzeczywistym wpływie tkanki tłuszczowej na masę, która jest naturalnie znacznie większa w przypadku osób silnie umięśnionych. Tego typu waga informuje nas ponadto o masie tkanki kostnej i aktualnym poziomie nawodnienia. Na ich podstawie urządzenie jest w stanie obliczyć tempo przemiany materii oraz wskaźniki informujące nas o przedziale prawidłowej dla naszego wzrostu, wieku i typu budowy masy.

Jaką wagę najlepiej zakupić do domu?

Nowoczesna waga to marzenie wielu osób marzących o smukłej sylwetce czy sportowców, którym szczególnie zależy na stałym kontrolowaniu poziomu masy mięśniowej. Marki takie jak Novamed czy Rossmax są doskonale znane wśród specjalistów i cieszą się świetną opinią, dlatego z pewnością warto sięgnąć po ich produkty. Jeżeli codzienna dbałość o redukowanie tkanki tłuszczowych, czy to z przyczyn estetycznych, czy zdrowotnych, jest dla nas jednym z priorytetów, z pewnością powinniśmy rozważyć zakup specjalistycznej wagi z analizatorem składu ciała. Jeśli jednak mamy pełne przekonanie co do słuszności naszej diety, nie dotyczą nas problemy z nadwagą czy inne kwestie zdrowotne bezpośrednio związane z nieprawidłową masą ciała, możemy bez wahania postawić na tradycyjną wagę. To wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń – w obu przypadkach warto jednak raz na jakiś czas poddać się dokładniejszym badaniom.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Wagatag Novamedtag komunikat firmytag Dynamite
To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: