Co stresuje Polaków podczas wyboru odpowiedniego fachowca?

11-08-2019, 16:03

Dane serwisu Fixly.pl potwierdzają, że mało jest tak stresujących spraw jak potrzeba wybrania odpowiedniego fachowca do wykonania remontu. Aż 66% respondentów zgadza się, że towarzyszy temu zdenerwowanie i niepewność. Dlaczego współpraca z fachowcami aż tak nas stresuje?

fixly fachowcy

Remonty potrafią być naprawdę kłopotliwe, paraliżując na wiele tygodni życie domowe czy też pracę w firmie. Według Polaków jednym z większych powodów do stresu jest poszukiwanie odpowiedniego fachowca oraz późniejsze pilnowanie terminów realizacji usługi. W badaniu GFK “Polacy a stres”, remontu należy do jednej z pięciu najbardziej stresujących życiowo sytuacji - obok na m.in. kłopotów finansowych czy choroby członka rodziny.

Co nas stresuje podczas współpracy z fachowcem?

Badania Kantar Polska wykonane na zlecenie Fixly.pl pokazały, jakie kwestie są najbardziej stresujące w wyborze i współpracy z wykonawcą. Należą do nich:

  • Próba dokładnego zweryfikowania umiejętności wykonawcy przed podjęciem współpracy - 65% respondentów zwróciło na to uwagę;
  • Prowadzenie nadzoru podczas wykonywanych remontu (63%);
  • Ocena odbioru danej realizacji budowlanej (62%);
  • Ustalanie kwestii finansowych, negocjowanie oferty (61%);
  • Znalezienie odpowiedniego fachowca (54%).

Badanie pokazują, że komunikacja pomiędzy wykonawcami remontów a ich zleceniodawcami nie układa się zwykle najlepiej, co skutkuje silnym stresem i frustracją. Istnieje także duża konkurencja na rynku i trudno w gąszczu ofert znaleźć firmę czy fachowca, któremu będzie można zaufać. 

Na co zwraca się uwagę, chcąc wynająć specjalistę?

Co w takim razie jest najważniejsze dla Polaków, gdy podejmują decyzję o wyborze odpowiedniego fachowca? Na co najczęściej zwracają uwagę?

  • Doświadczenie wykonawcy - 17,8% badanych wskazało na tę cechę;
  • Dokładność i przykładanie się do pracy (17,1%);
  • Wiarygodność i dobra opinia specjalisty (14,1%);
  • Terminowość realizacji, brak opóźnień (13,7%);
  • Koszt usługi remontowej (10,8%).

Najbardziej pożądana cechą fachowców w każdej branży jest ich doświadczenie, nie inaczej jest w branży remontowej. Prawie tak samo ważna jest kwestia sposobu, w jaki remont jest realizowany - czy specjalista jest dokładny, wiarygodny, terminowy, czy trzyma się planu i utrzymuje swoje miejsce pracy w czystości. Mniej ważną kwestią dla Polaków jest koszt usługi, co wskazuje na to, że liczy się dla nas dobrze i terminowo wykonany remont, nawet jeśli nie miałyby być on specjalnie tani. 

Remonty nie powinny kojarzyć się ze stresem. Dużo jednak na tym polu zależy od samych wykonawców. Odpowiedni plan realizacji usługi, dobra komunikacja z klientem i zgodne ze sztuką budowlaną wykonywanie prac, to podstawa, która budzi zaufanie do fachowca u zlecającego. 

Na podstawie wyników badania Kantar Polska przeprowadzonego w dniach 14-19.06.2019 na próbie n=800. Badanie zrealizowano metodą wywiadów online (CAWI).

Źródło: Fixly.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag fixly.pltag fachowcy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: