Co przygotują herosi lokalnej sprzedaży na 100-lecie niepodległości?

30-05-2018, 10:54

100 lokalnych inicjatyw związanych z kulturą, sportem, ekologią, przestrzenią wspólną i pomocą potrzebującym zostanie zrealizowanych dzięki niezależnym przedsiębiorcom. Właściciele sklepów mogą zdobyć na ten cel od 10 tys. do 100 tys. zł. Łącznie w budżecie na realizację lokalnych inicjatyw znajduje się 1,5 mln zł.

Według badania przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Instytut Keralla Research działalność małych sklepów (Lokalnych Herosów) pozytywnie wpływa na lokalne społeczności i ich poziom zadowolenia z życia – uważa tak ponad 78% pytanych przedsiębiorców. Według niemal 29% z nich, sklep nie tylko daje dostęp do szerokiego wachlarza produktów, ale jest też miejscem spotkań lokalnej społeczności.

Projekt jest realizowany z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszym etapie, między 14 maja a 18 czerwca, właściciele małopowierzchniowych sklepów wspieranych przez Grupę Eurocash zgłaszają na stronie projektu inicjatywy, z których będą mogły skorzystać lokalne społeczności. Ostatecznego wyboru 100 projektów, które dostaną granty, dokonają internauci – w tym klienci sklepów zaangażowanych w akcję – biorąc udział w ogólnopolskim głosowaniu, które odbędzie się również na stronie projektu między 15 sierpnia a 14 października br. Lokalnych Herosów poznamy w listopadzie. 

Inicjatywy zgłaszane w projekcie „Lokalni Herosi” mogą popularyzować ruch i zdrowy tryb życia, jak zajęcia fitness dla seniorów, koszulki dla młodzików z lokalnej drużyny albo doposażenie osiedlowej siłowni. Mogą też służyć szeroko rozumianej kulturze, jak wsparcie amatorskiego teatru lub założenie mobilnej biblioteki. Pozytywny wpływ na lokalną przyrodę może mieć instalacja koszy do segregacji odpadów, albo założenie dostępnego dla wszystkich kompostownika. W przestrzeni wspólnej życia mieszkańców mogą pojawić się nowe ławki lub siłownia na wolnym powietrzu. Na inicjatywach, które mają pomóc potrzebującym, mogą skorzystać np. osoby z niepełnosprawnością lub domy dziecka. Liczba pomysłów jest nieograniczona. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie akcji.

Źródło: Grupa Eurocash


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930