Co nowego dla iPhone'a?

18-03-2009, 07:26

100 nowych funkcji w telefonie oraz nowy pakiet dla programistów. Firma Apple nie traci żadnej okazji, by pokazać swój dynamizm i innowacyjność.

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami firma Apple przedstawiła wczoraj nową wersję oprogramowania dla iPhone'ów. Zmian jest sporo, stąd aktualizacja otrzymała numer 3.0. Co ważne, pobrać ją będą mogli także użytkownicy iPod'ów. O ile jednak wersja dla telefonów będzie bezpłatna, o tyle dla odtwarzaczy kosztować będzie 9,95 dolarów.

Philip Schiller, wicedyrektor Apple odpowiedzialny za globalny marketing, powiedział, że dzięki wprowadzonym zmianom, firma wyjdzie daleko przed innych konkurentów. Schiller liczy, że dzięki temu uda jej się nie tylko utrzymać obecnych klientów, ale także zyskać rzesze nowych.

Firma wsłuchała się w głosy swoich użytkowników, którzy zgłaszali, że pewnych funkcji iPhone nie oferuje. Niedługo więc będzie możliwe wysyłanie i odbieranie MMS-ów, pojawią się także funkcje kopiuj, wklej i wytnij - będą one działać także między poszczególnymi aplikacjami telefonu czy odtwarzacza. Tak, jak widok zdjęć dostosowuje się do położenia telefonu, tak też będą działać aplikacje do wysyłania SMS-ów, z notatkami oraz do poczty. Usprawnione zostało także wyszukiwanie.

Łącznie użytkownicy będą mieli do dyspozycji około 100 nowych funkcjonalności. Nie wszystkie jednak dostępne będą dla iPhone'ów 2.0.

Apple zaprezentowało rónież nową wersję SDK, służącą programistom do tworzenia aplikacji. Okazało się bowiem, że to właśnie one decydują o wyjątkowości iPhone'a na rynku. Stąd też chęć usprawnienia pracy twórców. Wersja beta jest już dostępna dla zarejestrowanych użytkowników.

Nowe oprogramowanie dostępne będzie w lecie.


Następny artykuł » zamknij

Amazon pozwany za Kindle

Źródło: Apple
Tematy pokrewne:  

tag oprogramowanietag iPodtag iPhonetag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829